Samuel Hornek - Progress developer Potřebujete pomoc? Napište na sam@samuelhornek.cz

Diskuse

 • Monika

  Dobrý den,

  kurz jsem si zakoupila už březnu 2016, nyní se k němu vracím, abych si ho znovu prošla.
  Součástí bonusů při zakoupení byl video kurz Základy SEO optimalizace, který nyní již nikde nevidím.
  Tento bonus už není součástí Progress Acacemy?

  Děkuji za odpověď. :-)

 • Dobrý den, Samueli,
  mám otázku zejména k samotnému vydělávání peněz. Je třeba mít k affiliate programům živnostenský list a platit daně? Také by mne zajímalo, jak je to třeba na placla.cz.
  Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď

  • Dobrý den,
   to je dosti častý dotaz, ale na začátku trohcu odvádí od tématu. Ano, samozřejmě pokud máte příjmy tak je musíte danit a mít tedy i formu podnikání – S.r.o / Žl, ale na začátku to úplně nutné není. Do deseti tisíc příjmu ročně tuším nemusíte řešit nic.

   SPíše je to důležité kvůli výběru provizních programů. Některé (například wedos.cz) ŽL nevyžadují a mají zvládnuté procesy i pro obyčejné smrtelníky. Řada provizních programů se však soustředí jen na větší partnery a vyžadují žl.

   Vždy je potřeba (stejně jako u Placla) přečíst si podmínky spolupráce – například u Placly musíte mít dokonce web s historií (tuším min půl roku) a tedy to není téma na začátek.

 • Dobrý den, Samueli. Řeším teď aktuálně dle informací keré najdu tady v Progress Academy jakým způsobem využít obsah projektu k vytvoření prezentační a odběrové sítě pro hudbu undergroundové kapely. Primární místo kde chci prezentovat obsah jsou sociální sítě, hudební weby a youtube. Začínám toto téma řešit již teď při začátku projektu, protože vím, že to bude běh na dlouhou trať.

  Můžete mi prosím poradit, na keré ze čtyř témat bych se měl primárně zaměřit? Je to psychologie Facebooku?

  S pozdravem
  V. Pokorný
  We Are Dust You Turn Into

 • Zdravím Vás, Samueli,
  mám na začátek jeden dotaz: chtěl bych začít psát blog, o permakultuře. Na internetu sice nějaké stránky na toto téma jsou, ale žádná není ucelená a aby člověk našel to, co hledá, musí projít několik fór, stránek, debat a diskuzí. Tuto díru bych rád vyplnil. Mám ale jednu pochybnost, jedno ALE. Ti, co se permakulturou zabývají, prakticky nic nenakupují pro svoje pěstování – semínka si vyměňují, postřiky a podobné doplňky jsou tabu, vše se snaží dělat svépomocí nebo sdílenými silami…takže mě nějak nenapadá, v čem by mohla případná následující monetizace spočívat. Na co by se dal affiliate marketing využít.
  Současně pracuji jako OSVČ v oblasti veletrhů – stavím veletržní expozice, zatím víceméně subdodavatelskou formou. Zákazníky jsou firmy, ne jednotlivci, proto si myslím, že je to obor na rozjezd nějakého projektu velice náročný a pro mně, jako začátečníka asi silná konkurence. Ale práce mě baví…
  Co si myslíte vy?
  Děkuji Petr Laichman

  • Osobně bych se rád dále a více věnoval těm veletrhům a přidal k tomu agenturně např. reklamní předměty. Jen právě váhám, jestli to není na začátek moc velké sousto…

  • Samuel Hornek

   Dobrý den, pane Laichmane,

   Myslím, že zatím nemáte dostatečnou představu o potenciálu a cílové skupině.
   Příkladem může být Feng shui – také jde v podstatě o myšlenkový směr, který lze jen těžko zobchodovat (zdánlivě). Přesto díky popularizaci vydělává tento myšlenkový směr miliony dolarů.

   Primárně totiž není cílová skupina tvořena lidmi kteří řeší „permakulturu“ ale každý laik který má zájem o své zdraví, životní prostředí, nebo zdravé jídlo. Např. k veganství se v USA hlásí 6% populace ve městech. A všichni by mohli koupit knihu nebo „kit“ pro domácí zahrádku.

   Celé je to o popularizaci. Vydělávat blog může i jen na zobrazování reklam s platbou za proklik, díky službám – kurzy, přednášky, poradenství, nebo díky produktům (knihy, domácí zahrádky, sady semen atp.

   Čili, v Čechách na tom asi nezbohtanete, ale peníze to vydělávat může. Cílová skupina ale nejsou lidé ponoření do permakultury (to jsou fanoušci a podporovatelé). Stejně jako u mě nejsou zákazníci lidé, kteří se věnují marketingu a to i přesto, že jsou to hlavní lidé, kteří pravidelně čtou můj blog.

   Veletrhy – to by asi šlo, pokud budete mít správně optimalizovaný web, zpracované ppc kampaně a poptávkové servery – více k tomu asi není potřeba.

   Poslední zmínka patří reklamním předmětům – to je obrovsky konkurenční trh. Hraje se zde o obrovské objemy a rozdíly v desítkách halířů. Čili bych toto spíše zavrhl.

 • Šárka Kratochvílová
  Šárka Kratochvílová

  Dobrý den,
  tak jsem konečně tady a začínám. Na úvod bych měla pár otázek. Stále jsem ještě studentka a nějakou dobu jsem si vedla blog. Nyní jsem to na Vaše rady (jakzalozitveb.cz) udělala trochu profesionálněji a založila si skutečné stránky. Byla bych ráda, kdybych na tom mohla něco vydělat.
  Ráda bych vedla blog o věcech „obecných“ (cesty, zážitky, postřehy…) a pak trochu „víc profi“ na práci s koňmi. Jak v těchto případech (blogování) mohu vydělat? Dále bych měla nápady i na pár projektů, ale některé by (myslím si) byly lepší až když se stránky trochu rozjedou a dva by se daly začít realizovat už teď, avšak je to v oborech, které neznám, jak fungují a nevím „z jakého konce to uchopit“. (Podrobnější informace bych specifikovala v soukromém emailu.) Přeci jen… je mi teprve 18 a v podnikání se moc neorientuji.

  Psaní mě baví a ráda bych tím i byla nějak užitečná, nejde mi primárně o finance, ale když se něco dá vydělat, proč toho nevyužít. Děkuji Šárka Kratochvílová

  • Samuel Hornek

   Dobrý den, Šárko,
   zatím je váš nápad dosti „surový“ a musí projít procesem, kdy nad ním budete přemýšlet jako nad kompletním projektem. To znamená, kde začnete a kam až by vás mohl dovést.

   Jednotlivé zdroje příjmů jsou poměrně dobře zpracované v modulu Online zisky v pracovních sešitech a také v projektovém řízení.

   Na začátku bych určitě doporučil tvořit blogový formát webu s tím, že dobře rozložíte kategorie článků. Dílčí příjmy můžete mít především z affiliate marketingu. (jednoduše vložíte textové odkazy do textů).

   V projektovém řízení – skripta, si můžete velmi dobře rozepsat produktové portfolio, což neznamená, že musíte mít nutně svoje produkty, ale můžete je propagovat pomocí affiliate odkazů. Příklad mohou být ty koně – kurzy, zážitky, tábory, vybavení, ustájení atd. To vše můžete propagovat a mít z toho nějaký peníz. A čím více to bude vycházet z vlastní zkušenosti, tím lépe. Tedy na to blog výborně sedí.

   Klidně napište do mailu, až budete mít bližší představu.

 • Zdravím a podle pokynů v uvítacím emailu sem píšu, že mám v současnosti min. tři práce a v hlavě spoustu projektů, které by mi mohly od té pracovní zátěže odlehčit. Moje životní touha je být užitečná, pomáhat … Takže toto vyučování jsem si koupila jako start k založení organizace, co bude nabízet služby seniorům. Mám rozpracované FB stránky i web na to téma, teď s tím čekám až se něco nového dozvím. S postiženými (mladými i starými) pracuji už léta a vím že je to dřina. Přesto chci vybudovat tým a začít. Samozřejmě pokud mi k tomu pomůže cokoliv dalšího (jako výdělek z reklam apod), beru to. Všechno si jen odedřít svýma rukama a časem, je dnes snad nemožné :) Děkuji, a jdu na studium… PS: vypracovala jsem a odevzdala i evropský projekt na totožné téma, avšak i přes celkem dobré hodnocení jsem nemluvila dost úředním jazykem a nebyla vybrána

  • Určitě velmi klíčová pro zákazníky bude moje veškerá internetová prezentace. Největší problém ale vidím v tom, že v mém městě (kde zdechl pes), s tím radikálně neprosadím. Musím proto díky týmu do jiných měst mimo můj okamžitý dosah. Tudíž sehnat lidi na dálku a spoléhat se na ně, nějak je kontrolovat a nějak se všemi -různě rozházenými -hromadně komunikovat. Mám obavy ze situace, kdy zveřejním nabídku a přihlásí se třeba 100 klientů najednou, každý odjinud … :) Takže potřeba to vše propracovat, přesně určit co a jak :)

  • Samuel Hornek

   Dobrý den, Lenko,
   pokud to chceme někam posunout, je třeba se věnovat jednomu projektu a jednomu nápadu. To je základ pro první dva roky :-))

   Služby pro seniory super – pokud působíte v menší lokalitě nevadí. V tomto oboru stačí mít jednoduchý přehledný web, slušně udělanou seo optimalizaci a zápisy v katalozích a zpravidla (záleží na povaze služby) se vám senioři a jejich děti sami začnou hlásit po telefonu i emailu. Úplně bych si nedělal iluze, že k nějaké službě seženete 100 lidí najednou, ten nárůst bude pozvolný a budete mít prostor vše otestovat.

   Potřeboval bych však vědět více o službě a webové stránky – klidně poslat do mailu.

   Samuel

 • S 50tkou na krku jsem se ohlídla a za sebou vidím funkční firmu, která nás slušně živí (podnikám v zemědělství a agroturistice – zvířata, koně, pobyty, vyjížďky…), ale také 20 let dřiny. 7 dní v týdnu bez volna a dovolené, od rána do večera a někdy i v noci (když je třeba zdravotní problém u zvířete). Já jsem svoje nemoci, kterých naštěstí bylo pomálu, úspěšně přecházela, protože luxus válet se pár dní v posteli byl nemyslitelný. Mezitím vyrostli děti (ani v tom fofru nevím, jak, protože jsem se věnovala dětem svých klientů), narodili se vnoučata a mě šediví vlasy. Je to cca rok, kdy jsem si řekla STOP. A položila si otázku, zda chci takto pokračovat, než padnu. NECHCI.
  Takže jsem v letošním roce dokončila slíbené a rozpracované projekty, od jara nehledám nové klienty, nenabízím služby a firma si v klidu dříme. Protože mám podnikání postavené na vícezdrojovém financování, mám na složenky z ostatní zemědělské činnosti. Je pravda, že agroturistika přinášela významnou část financí, ale ještě cca rok mě nebudou finance až tak trápit, díky vytvořené rezervě a do té doby se určitě podaří jiný projekt.
  Jako první bych ráda areál nabídla do pronájmu někomu, kdo má sílu, elán a chuť do podnikání ať už ve zmíněné turistice nebo v čemkoli jiném (dá se tady toho vymyslet spoustu). – tak kdyby někdo o někom věděl, napište a ráda dám více informací.
  A teď konečně proč jsem tady:
  Nevím proč, ale celý život si přeji mít inzertní web. Tak si chci udělat radost a jeden si pořídit. Další z důvodů je ten, že bych ráda dělala činnost, která není vázaná na místo, protože můj sen je strávit pár měsíců z každé zimy někde v teple.
  Chci tedy vytvořit inzertní stránky, které budou funkční, oblíbené, naplněné inzeráty a také vydělají nějakou tu kačku (alespoň v horizontu 2-3 let).
  Mám svou dost jasnou představu (ta se mě tady veřejně zatím nechce rozebírat), mám svůj vzor, mám chuť se do toho pustit.
  Nemám zkušenosti s tímto druhem práce, nevím na koho se obrátit, aby mi stránky vyrobil respektive napasoval do nějaké šablony. Nemám účet na sociálních sítích – možná jsem se tímto zaškatulkovala mezi brontosaury, ale pro mě představa, že se někde veřejně svěřuji a skupina nějakých lidí to komentuje je naprosto děsivá. Na druhou stranu vím, že FB apod. hýbou světem.
  Zatím jsem si koupila doménu a přihlásila se sem – takže jsem na úplném začátku. A začínám pilně studovat nabízené a perfektně zpracované materiály a videa. Jo a koupila jsem si velké sešity (na měsíční výdaje a na poznámky) :-).
  Tak co Samueli, půjde s tím něco udělat?

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,
   možná půjde, možná ne :-)

   Nedokážu říci, protože jste nic neřekla o svém novém projektu :). Je jisté, že můžete zvládnout pronajmutí – předání činnosti agroturistiky. To je zřejmě možné.

   Inzertní server – to je velmi náročný a konkurenční obor. Vyžaduje skloubení poptávky a nabídky – hodně inzerentů i zájemců o nabízené produkty. Navíc je zde velká pětka konkurentů, kteří spolknou 80-90% celého trhu a pak desítky menších projektů.

   Pokud byste chtěla inzertní server, doporučuji se zaměřit se na jednu oblast a tam vytvořit lídra v oboru. Na začátek by vám pro otestování poptávky mohla postačit dobře nazvaná inzertní skupina na Facebooku a tvorba komunity – to je bez nákladů a alespoň si ověříte, zda jste schopna získat inzerenty i zájemce na jednom místě. – takový průzkum trhu v praxi a bez velkých nákladů. Trochu si to osaháte a zjistíte, zda by vás to opravdu bavilo, nebo byste radši předávala dále své zkušenosti nabyté během 20 let podníkání 365 dní v roce :-)

 • Dobrý den Samueli,
  děkuji moc za tuto nabídku a šanci zaujalo mne to.
  Já už jsem 4 rokem OSVČ měl jsem franšízu na 5 let a nebylo to ono firma know how nebylo moje poplatky za provoz a klientelu jsem tvořil pro někoho jiného po 3 letech kdy jsem nasbíral nějaké zkušenosti jsem se rozhodl že odstoupim od nevýhodné franš smlouvy a spustím svuj projekt firmu na čemž pracuji nyní přes rok a jsem už ve stádiu rozjezdu mám kvalitní profi web který se jěště nyní dolazuje a profi seo nyní spuštěné – potřebuji co nejrychleji rozehrát telefon aby klienti volali nejsem zatím vidět seo běží 13 dní vim že musím být trpělivý ovšem rodiné cashflow je v minusu proto musim přitlačit investice do tohoto projektu je nyní po roce na 300tisících – mám jěště rozpracovaný jeden velice zajímavý projekt nakterý bych se také rád zaměřil ten je zatím ve stádiu začátek díky moc David

 • David Novák

  Dobrý den,

  Začínám s tréninkem, tak uvidíme k čemu se pomocí tréninku dopracuji. Jinak momentálně přemýšlím nad projektem internetových stránek nabízejících různé články, tipy, rady, testy (elektroniky apod.) propojené s affiliate. Rozhodně bych ale nechtěl využívat pouze cestu affiliate u webů. Mám v plánu také nabírat pomocí ebooku svoji databázi emailů. Tak doufám, že se mi můj malý sen podaří.

  Děkuji

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,

   díky za příspěvek.

   Ano, takovýto menší projekt se vám určitě podaří.

   Otázka je, jak ho uchopíte, zda jako blog či magazín, jaké témata či produkty vyberete.
   Monetizace určitě také bude chtít hlubší úvahu. Databáze e-mailu je hlavně náklad a práce, potřebujete investici abyste ji vytvořil. Pak je otázka, jak ji vytěžíte, protože affiliate elektroniky vám dá jen pár procent z objednávky klientů. Více vyděláte na PR článcích a případně i adsense – ideálně to vše vhodně zkombinovat.

 • Přeju hezký den :-)
  Jsem moc ráda, že jsem tady. Je to velká výzva. Pracuju jako učitelka v MŠ. Myšlenky na osamostatnění mě drží už delší dobu. Točí se okolo tří hlavních linií. První a zásadní věc je, že jsem v životě přednášela jako lektor etickou výchovu (pod neziskovou organizací). Tohle mi dává obrovský smysl a chtěla bych se k tomu vrátit. Jenomže z finančních důvodů je to v téhle chvíli nemožné. Jsem přesvědčena, že právě schopnost předávat druhým informace (učit či lektorovat) je mou silnou stránkou a nesmírně mě to baví. Proto, a to je ta druhá linie po které se vydávají mé myšlenky, přemýšlím nad tím zaškolit se pro nějakou firmu a jako lektor v byznysu si vydělat na přednášky etiky pro děti na ZŠ. Ale tímto směrem jsem se v praxi ještě nevydala, to je na úrovni nápadu, přemýšlení… A třetí linie jde tímto směrem: Mám větší dům, takže minulý rok (prosinec 2015) jsem si zřídila živnostenský list a začala horní patro pronajímat. Jde to pomaličku, protože mám spoustu obav a vůbec se v tom „podnikatelství“ neorientuju. Vím, že moje webovky nejsou dobré a moc prosím o radu jak na ně (www.mecnerburg.webnode.cz). Taky nevím, co si počít (a to je aktuální problém) s EET. Chtěla bych, aby náš „Mecnerburg“ byl místem odpočinku a pohody pro lidi, kteří k nám přijedou. A aby se k nám rádi vraceli a trávili u nás svůj volný čas, dovolené nebo i pracovní setkání, či různé workshopy.

  A na závěr tohohle trošku delšího úvodu bych vám ráda svěřila svou obavu: jsem člověk, který má velmi rád přímou práci s lidmi, setkávání tzv. face to face, mám velký problém s internetovými sociálními sítěmi, obávám se svého vlastního selhání v tom, že se mi vůbec nebude chtít k PC sedat a pokračovat v započaté práci. Na Facebooku nepíšu komentáře, jiné sociální sítě a vymoženosti ani neznám. Tož jsem to tady potřebovala říct. Tak trošku si tím říkám o pomoc, kdybych se dlouho nezapojovala do diskuze, prosím, zkuste mě nějak vyburcovat! Moc díky !!!
  A taky moc díky za osobní přístup!
  Petra M.

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,

   díky za váš příspěvek.

   Obava z neschopnosti používat internet je mylná. Vše se člověk naučí, není to tak těžké.
   Samozřejmě to chce čas a hlavně zbavit se obav, které jsou zbytečné.

   Tři linie myšlení vypadají dobře.
   Ideální by bylo, skloubit částečně první a třetí linii – tedy pronájem prostor s pořádáním vlastních akcí – třeba i pro ty děti a zájemce všeho druhu.

   Nejsem si jistý, jakou škatulku živnosti vybrat aby se vám vyhnulo eet, ale určitě to jde. Takže bych se toho nebál.
   Základ je myslím pronájem prostor – samostatně, a následně i pořádání vlastních školení a seminářů, třeba pro školy a pro neziskovky. Pro školy v jejich prostorách, pro neziskovky a dětské domovy můžete vymyslet vlastní program u vás.

   Na tomto konceptu pak můžete postavit celou firmu – jen nápad.
   Pokud máte větší pozemek, přemýšlel bych o pořádání táborů a příměstských akcí :-)

   Popřemýšlejte o tom.

   Web samozřejmě potřebuje redesign a postavit na vlastní doméně, ale to teprve až v momentě, kdy budeme vědět jak to uchopit.

 • Eva Slabá

  Dobrý den Samueli,
  akorát se tu rozkoukávám a začnu diskusí :) Momentálně pracuji na AV ČR(jsem chemik), co je ovšem má životní vášeň a v čem jsem opravdu The Master je keramika. Mám za sebou 3 roky vlastní dílny a roky praxe, procestovanou půlku světa a teď je situace taková, že mám místo, kde mohu postupně vybudovat vlastní dílnu.
  Ovšem chce to mít jasný projekt a zacílit na konkrétní skupinu lidí. U mne, na polosamotě, to na kurzy keramiky nevypadá(to lze snadno vyřešit pronájmem prostor v přístupnějších částech republiky ;)) a přiznám se, že jasný a konkrétní cíl ve mně stále ještě tak říkajíc „bublá“..Kurzy, klasická výroba s e-shopem, umělecká výroba i třeba se zaměřením na doplňky do domů třeba ve stylu Feng-shui atp.
  Jsem typický řemeslník, který našel zlaté dno svého řemesla, jen je méně obratný v tom, jej v reálném světě za to zlato vyměnit…Tak chci moc poděkovat za možnost se to naučit a už si jdu pustit první video a stáhnout pracovní sešit :) Budu „Hujeřit“ :)
  Přeji hezký večer,
  Eva Slabá

 • Průvodkyně na Cestě

  Cashflow 2. týden:
  účet zdarma nabízí i AirBank a to bez limitu přijatých peněz v měsíci.
  U hypotéky je „vše zdarma“.
  Tento příspěvek píšu zejména jako inspiraci pro ty, kteří platí hypotéku:
  Air Bank jako jedna z mála nabízí tzv. Chytrou rezervu (ještě 2 banky mají něco podobného s jiným názvem). Je to zvláštní „účet“, na který je možné kdykoliv vložit jakoukoliv částku a kdykoliv si ji zase vybrat. V našem případě zde máme uložené nějaké úspory. Ty jsou de facto úročeny 1,89% bez danění (člověk totiž ušetří 1,89% z vložené částky, které by jinak platil jako úrok z úvěru). Tato rezerva je z minuty na minutu dostupná podle potřeby.
  Využití je možné i ve chvíli, kdy člověk žádné úspory nemá. Inspiroval mě k tomu kamarád z Austrálie, který už před mnoha lety takovýto typ hypotéky využíval. Převáděl si do rezervy výplatu a postupně ji vybíral. Samozřejmě je to teoreticky trochu složitější, aby v tom měl člověk přehled, nicméně už roky používám tabulku v Excelu, kterou jsem si vytvořila podle svých potřeb a průběžně ji doplňuji (např. loni prostě přibyl sloupec Chytrá rezerva a vidím, jak si peníze převádím mezi běžným účtem a rezervou).
  Běžný účet je u Air Bank stále ještě úročený, byť je to při platbě kartou 1% p.a. mínus daň. Takže ve chvíli, kdy je většina výplaty v rezervě, tak je to úrok ve výši pár korun. Nicméně pokud někdo úvěr nemá nebo ho nemůže převést sem, tak pak má vklad prostě úročený.

  Hypotéka u Hypoteční banky: běžný účet je jako nutný požadavek k hypotéce, nenašli jsme způsob, jak tento účet legálně zrušit. Výše platby za vedení účtu se mění. Zatím se nám daří najít způsoby, jak udržet poplatek za vedení na nule, ale je potřeba to pravidelně řešit.

  Na závěr malá poznámka: optimalizujete výdaje domácnosti + firmy (takže 4500 Kč je za software + jste začal vypínat kotel ve firmě + optimalizoval tarify ve firmě). Dostáváte se na téměř 19 000 Kč a říkáte, že se na tuto částku může dostat běžná domácnost (1 plat 1 osoby). V případě, že byste ale řešil jen svou domácnost, tak se na tak vysokou úsporu nedostanete.
  Navíc je to modelový příklad pro domácnost, která nad penězi doteď vůbec nepřemýšlela. U nás jsou současné výdaje pro dospělé za telefon 2400 Kč ročně.
  Jeden účet máme zdarma, druhý zatím v rámci podmínek ČSOB taky.
  Samozřejmě, vždy je kde a jak šetřit, člověk může chodit pěšky, jezdit na kole, jak jste zmínil, dá se ušetřit na kávě a čaji, dá se dělat domácí „pribiňák“ místo kupovaného atd. Stejně tak máme internet za 400 Kč měsíčně, což byla nejnižší nabídka pro Internet, který funguje. JEště pořád se dá v okolí sehnat za 250 Kč Internet, který moc nefunguje 😉

 • Průvodkyně na Cestě

  Dobrý den.
  V prvé řadě jsem objevila, že je možné upravovat a vyplňovat pracovní listy i přímo v pdf v Adobe.
  A teď dotaz. Nevím, jestli dovedete poradit Vy a nebo se tu najde někdo jiný.
  Jsem na rodičovské dovolené a chci se věnovat terapiím (aktivní příjem). Nicméně současně mám zájem o vytvoření pasivního příjmu (affiliate, e-book nebo něco takového), který mi bude produkovat dlouhodobé zisky.
  Jsem ale v situaci, kdy je pravděpodobné, že během následujících let (odhadem za 1-4 roky) vyjedeme s manželem do zahraničí. V tu chvíli bude potřeba, abych byla jako doprovázející manželka bez vlastních příjmů. Problém s poradenstvím mám vyřešený, můžu v něm pokračovat s tím, že moje služby nebudou zdarma, ale klienti pošlou honorář za mé služby na charitu.
  Jak je to ale s příjmy za affiliate + „duševní vlastnictví“ /nebo jak označit moje texty / nahrávky / reklamy u videí, které jsem vytvořila,…)? Hledám způsob, jak se můžou tyto moje příjmy stát dočasně příjmy manžela a to tak, aby se po tříletém pobytu vše zase vrátilo do původního stavu. Napadá k tomu někoho něco…?
  Děkuji.

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,
   Ano, je to možné.

   To na co se ptáte, tak tomu moc nerozumím. Když jste dlouhodobě mimo ČR, můžete zde mít stále příjmy a fakturovat, je přeci jedno kde se zrovna nacházíte. Stejně tak budete prodávat produkty duševního vlastnictví do ciziny.

   Pokud byste z jakéhokoliv důvodu chtěla fakturovat na manžela, tak u vlastních produktů jednoduše začnete vystavovat faktury na něj. A svou živnost ukončíte. U affiliate programů je to pak buď o dohodě s majitelem programu (tomu je zpravidla jedno, komu vystaví fakturu) nebo o založení nového účtu a předělání provizních odkazů na webu na odkazy spadající pod nový účet.

   Na tom není nic složitého.

   • Průvodkyně na Cestě

    Dobrý den, děkuji.
    Ty důvody, proč nebudu moct mít příjmy, jsou soukromé.
    Takže pokud to chápu, budu mít klidně dál web, ale e-knihu např. „Psychosomatické příčiny“, kterou napsala Petra Holubová koupí zákazník sice stále na webu Petry Holubové, ale koupí ji od M. Holuba. Pokud jde o e-knihy atd., tam funguje nějaké danění podle autorského zákona, to není na ŽL, že…?
    Na affiliate pak předpokládám ŽL na zprostředkování prodeje… Vím, že pokud je to malý objem, tak to může být na dohodu, ale mám za to, že tam byl nějaký problém v pojmu „soustavnost“ – že ve chvíli, kdy má člověk takový zisk pravidelný, tak je to bez ŽL problém, je to tak?
    Poslední dotaz – mám tedy začít Rokem změny nebo Progress Academy? Jsem z toho trochu zmatená.
    Děkuji, pěkný den.

    • Samuel Hornek

     Prodej na internetu i elektronických produktů – tak k tomu bude zapotřebí ŽL. Neumím si představit, že by si to lidé objednávali a nedorazila jim faktura – na základě čeho by pak realizovali platby?
     Daň z příjmu nemá s autorským zákonem nic společného.

     Na affiliate – tam záleží na obchodních podmínkách konkrétního provizního programu. Některé ičo vyžadují, jiné ne.
     Jinak toto bych opravdu řešil až budete mít nějaké příjmy, zatím jste na samém začátku a řešíte co bude za 1-4 roky. To je dlouhá doba.

     Rok změny je program na týdenní bázi – jeden úkol týdně. Co se týče zpracování projektu a webu, cesty zákazníka, tak k tomu využijete Progress Academy. Pro vás je to důležité.
     Jak je psáno v emailové korespondenci, je pro vás ideální začít Projektovým řízením a Online zisky. Rok změny je pak nadstavba s kterou pracujete dlouhodobě každý týden.

     • Průvodkyně na Cestě

      Pro mě tyto otázky jsou aktuální – jestliže je pro mě „riziko“ výjezdu do zahraničí od 1.8.2017 (může být a nemusí), věděla bych to cca od ledna 2017. To máte za cca 4 měsíce.
      Původně jsem naprosto netušila, jestli převod příjmů na manžela je reálný. V případě, že by nebyl, nemělo by pro mě význam do věcí jako virtuální produkty nebo affiliate investovat energii. Proto tento dotaz.
      Jinak z affiliate jsem nějaké menší příjmy měla, mám možnost s některými ve spolupráci pokračovat, nicméně jsem narazila právě na problém v tom, že jestliže je činnost „soustavná a opakovaná“, tak je potřeba mít ŽL aktivní, což se mi letos nevyplatilo (s ohledem na moje předchozí zisky). Věřím, že se přiučím, posunu a bude líp.
      Zatím děkuji, jdu studovat :-)

 • Dobrý večer Samueli,

  vytvořil jsem web, který bych rád co nejdříve spustil. Měl jsem haldy otázek a teď mě vlastně nenapadá ani jedna :-)… Vlastně ano, tato: Jak to vidíte vaším odborným okem ? Zde web: http://www.bezlepkon.cz … díky za případné připomínky. Láďa

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,
   díky za dotaz.

   Především.
   1) Velmi dobré téma
   2) Užitečné
   3) Velká a stabilní hledanost.

   Negativa
   – hrozná barva menu, šíleně to tahá oči od textů. Menu nemá být křiklavou barvou, tou mají být maximálně CTA prvky.
   – Ta šablona není moc dobrá, také jsem ji měl na jednom magazínu, ale vyměnili jsme ji za modernější a lépe editovatelnou.
   – Trochu bych opravil strukturu obsahu podle nejhledanějších témat. Jednoznačně chybí hlavní rubrika recepty pod kterou dáte ty podřazené – polévky,…….
   Dále chybí stránky na – jídelníček, dieta. web by měl mít stránky na hlavní hledané výrazy a také by měli být přímou součástí webu.

   Chybí štítky a další věci, jako napojení na sociální sítě atd, co je vypsáno že má web obsahovat v pracovních listech On-line zisky.

   Zřejmě kradete obsah, nejsem si jistý zda máte souhlas autorů, pokud ano, tak alespoň musíte zakázat indexaci konkrétních stránek robotem vyhledavačů, jinak web dostane penalizaci.

   Samozřejmě logo by němělo být tak „dětské“ a vysoké a header by měl vypadat lépe, teď je tam jen nevzhledný text.

   zvolte takovou šablonu, která má vidět obrázky i ve výpisech článků.

   Jinak celkově si myslím, že jdete velmi dobrým směrem, jakmile web odladíte a doplníte originálním nepřevzatým obsahem (pozor i na obrázky) tak nasadíme monetizaci.

   A trochu si s tím pohrajeme.

   Ještě jednou díky.

   Samuel

   • Výborně ! Tak Vám nevím, zda jsem se vydal tou správnou cestou :-)
    Každopádně moc díky za připomínky a názory. Zapřemýšlím, co a jak s tím dál.

    Láďa

   • Zdravím Samueli,
    chtěla jsem se zeptat:
    1. štítky- mám na svých stránkách štítky u každého článku-někde víc,někde míň, zatím je mám na side baru, ale dotaz zní: chci je dát do patičky a ty štítky, jelikož jich mám hodně se mi prostě nelíbí, je jich hodně atd. – dají se nějak zrevidovat a dát do max. 6 štítků tak, abych je teď u svých článků nemazala, jako myslím nějaké sloučení nebo tak, jestli mi rozumíte?

    2. odpovídám zrovna na tuto vaši odpověď pánovi, neboť jsem zrovna včera četla zde ve skupině dotazy a odpovědi a navíc na FB v uzavřené, ale jiné skupině se to řeší: zajímá mě:
    – pokud napíšu článek a dám na svůj web, pak ho nasdílím na FB a chci jej dát ještě jinde např. na google+ zda vždy měníte celý váš obsah, nebo se dá jen nasdílet stejný obsah a pak se to již může brát za plagiátorství kradený obsah anebo jak to funguje?
    – jak to je, když jeden článek dáte na víc míst (blog, jiný web, LinkedIn). Jak je to s vyhodnocením vyhledávačů? Slyšela jsem, že prý totožný článek na více místech je kontraproduktivní a zhoršuje to vyhledávanost…….nebo?
    – a pánovi jste psal o indexaci k článkům, – o co jde? Snažím se pracovat na článcích a nerada bych, aby mi někdo můj článek okopíroval a dal na svůj web…to se asi stává, ale jak tomu předejdu? Můžete mi poradit?
    3. ráda bych na webu, jak píšu článek měla pod ním, již další článek, který se zmíním v článku, který člověk čte a lehce přejdu na ten zmíněný na konci, tak jak to máte vy- hrozně se mi to líbí, neboť to člověka krásně vede. Jen zrovna včera jsem nemohla najít 1 váš- pokračování článku z 2 na 3. Na google+ jsem ho zahlédla, pak jej chtěla najít u vás na webu a nešlo mi to ani nebyl pod článkem. Byly to články o postupu tvorby webu…

    Tak zatím tohle….díky Petra Kotková

    • Samuel Hornek

     1) štítky určitě nemazat.
     Každopádně základní plugin pro štítky toto neumí. Buď zapátrat po jiném, nebo nechat štítky jen pod články. V mém případě to mám upraveno na míru.
     2) sdílení – vždy sdílíte stejný obsah samozřejmě – odkazujete na svůj originální článek. Samozřejmě nedává smysl, dávat ho kompletní na všechny místa.
     Jinak penalizace se nemusíte bát, vy jste původní autor článku na vašem webu – i kdyby byl někde jinde publikován znovu, bude upozaděn ten zkopírovaný text, nikoliv ten originální.

     Pokud někdo text zkopíruje – moc obran neexistuje. Respektive si to můžete hlídat, ale nedává to žádný smysl co do efektivnosti. Moc to ale nidko nedělá, protože to pro něj již nemá přínos.
     3) Samozřejmě to je šikovné. Je to ale šablonou webu – v mém případě webem na míru. Respektive na Home page stačí mít zveřejněné články a nezkracovat náhled do perexu a pak může člověk číst a číst, jeden článek za druhým – ale nevypadá to moc dobře. Pokud chcete mít související články pod článkem, musíte zapátrat po jiné šabloně, nebo si to nechat od někoho upravit.
     Jinak ty články se načítají podle štítků a rubrik – není to tedy úplně 100 % řešení a proto se nemusel objevit článek. Jsou to prostě jen související články.

 • Dobrý den,
  v červnu jsem přestala pracovat jako zaměstnanec ve svém oboru(veterinář) a snažím se rozeběhnout vlastní praxi http://www.gabrhelova.cz,nabízim i možnosti alternativní terapie,ale potřebovala by jsem nějakým způsobem zapracovat na internetové inzerci tak aby jsem byla „vidět “ a oslovila potencialní zákazníky.
  S pozdravem Gabrhelová

  • Samuel Hornek

   Dobrý den, Olgo,

   dobrý krok. Přejdu k věci:
   ta alternativní terapie je pro lidi či pro zvířata? Z webu to není jasně patrné.
   Web je na systému estranky – působí to torchu neohrabaně a tento systém není vhodný pro seo. Doporučuji převést web na nějakou moderní šablonu na jiném řešení – wordpress, druppal, Jommla (ale doporučuji wordpress).
   Hlavní stránky mají být stránky – ne články (mají větší autoritu a jsou pevně umístěné). Článek se pohybuje a má být s přidanou hodnotou, ne se základní informací o službě jako takové.

   Hodně dobré bude soustředit se na lokální péči, tedy dělat seo na klíčová slova s rozšířením o fráze lokalit. Jinak řečeno – v textech by měly být opakovány lokality ve kterých působíte v různých tvarech – tak jak to lidé hledají. Příklad „Veterina Praha 7″. Nasledně je potřeba web zaregistrovat do největších katalogů – firmy.cz, google place atd. viz On-line zisky. A tam využít tato klíčová slova. Dále pokračovat vytvořením facebook stránky a případně instagramu – pokud ráda fotíte. Tam můžeme vymyslet zajímavý obsah a nastavit propagaci jen pro vaši lokalitu a lidi se zájmem o alternativní medicínu a zvířata.

   To je v základu vše.
   Také dejte dohromady seznamy svých starých klientů – emaily, telefony. To pomůže při další propagaci.

 • Dobrý den,
  mým záměrem je vyrábět hudební zařízení (dále opravy, úpravy hudebních nástrojů…) převážně pro kytaristy. Za tímto účelem dělám www (zatím jsou to neúplné verze, i domény jsou testovací) prodejní http://kytaroveefektyfozy.hys.cz Pro přivádění návštěvníků bych chtěl využít stávající stránky naší kapely http://kabatrevival.eu , pak http://fozyt.hys.cz a pak z FB. Zajímalo by mě, jestli je vhodné, pokud vůbec takové řešení ve WordPressu existuje, zda pro dvoje www použít jednu databázi kontaktů. Dále pak, na co bych se měl zaměřit jako první věc nebo v jakém pořadí postupovat. Máte nějaký nápad na téma e-booku?
  Děkuji
  Šlachta

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,

   můžete upřesnit „výrobu hudebních zařízení“?
   Jinak bych určitě zkrátil v budoucnu doménu např. na kytarovéefekty.cz nebo něco podobného dostupného. Fozy na konci je kontraproduktivní.
   Web fozyt.cz bych zřejmě teď odložil stranou a věnoval se jen jednomu webu, kde je také i blog a tudíž bych obsah a propagaci směroval jen na jeden web. Ušetříte čas i peníze a spíše vám to bude fungovat.

   Blog na webu kytarové efekty můžete rozdělit do různých rubrik. Co se týče článků o opravách, tak se pokuste být trochu zajímavější pro lidi – poutavější pro čtenáře.
   Vy tam píšete jen stručný popis toho co jste udělal, to nikoho nenadchne. Důležitější je napsat něco o samotném přístroji a o tom proč jste udělal, co jste udělal a jaký to má přínos.

   Na webu kytarové efekty potřebujete buď pouze jednořádkové menu, nebo použijte menu dvě s odlišnou barvou. Takto to nevypadá vůbec dobře.
   Budete potřebovat nějakou zajímavou úvodní stránku, která by váš web reprezentovala. Zatím je tam výpis blogu, ale to neříká nic o vašich službách.

   Co se týče ostatních webů, tak v první řadě doporučuji odstranit fotku na pozadí fozyt.cz a potom dělejte weby, které mají světlé pozadí. Bílé, nebo světle šedé. Fungují vždy lépe a jsou přehlednější. Vypadají profesionálněji.

   Databáze:
   můžete používat jednu, ale doporučuji ji segmentovat podle webu a tomu přizpůsobit obsah mailů. Jinak, každý web musí být registrován u UOOU – úřad pro ochranu osobních údajů.
   e-book . záleží čemu se vlastně chcete věnovat. Pokud výrobě nějakých nástrojů, pak například Výroba kytary od A do Z (kde přiblížíte proces výroby kytar na míru), nebo na opravy – 10 věcí, které musíte znát o opravě hudebních nástrojů /zařízení.

   Postup – především mi nesedí úplně vaše činnost. Myslím, že je to moc doširoka a že potřebujete podstatně zúžit fokus.
   Vyberte si jeden web, kterému se budeme věnovat. Dělat jich více najednou v jednom člověku je kontraproduktivní a reálných výsledků se nedočkáte.
   Pak bych opravdu začal od základu a to je přesnou specifikací vaší činnosti a definování cílové skupiny, ujasnění si struktury webu a jeho obsahu.
   Neříkám, že to musí být kytaroveefekty.cz – může to být i druhý web. To je na vás.

   Potom byste si měl navrhnout nějaku ideální – finální fázi projektu. Viz. kurz projektové řízení.
   Následně uvidíme, kde jste a kam se chcete dostat (co vlastně budeme prodávat) a co je proto potřeba udělat, kde vezmeme zákazníky.

   Je také potřeba vyřešit otázky lidí, dříve než je budou řešit. Třeba u opravy zařízení – reklamace, doprava zařízení, délka servisu, orientační cena oprav – to musí být na webu pěkně přehledně vidět hned na první dobrou. Nečekejte, že vám někdo bude psát přes kontaktní formulář, aby se na takové věci zeptal.

   E-book je fajn, ale podle mě je na něj zatím brzo.

   Zkuste mi popsat obchodní záměr jednoho z webů, ať se na něj můžeme zaměřit. Řešit teď tři weby naráz je sebevražda.

 • Dobrý deň Samuel.
  Pred pár dňami som začal študovať manual projektové riadenie je to celkom zaujímavý material ale zároveň aj miestami náročný. Momentálne ešte nemám vytvorený žiadny web ani neobchodujem na nete.Chcem sa vás opýtať ako by som mal začať? Ja som uvažoval nad odoberaním tovaru od inej firmy s následným predajom pokial ešte nemám svoj produkt.Aký máte názor o obchodovaní na Amazone.com? Dajú sa tam spraviť slušné tržby?

  Ďakujem za odpoved.

  S pozdravom Peter.

  • Samuel Hornek

   Dobrý de, Peter,
   Ano, místy je aj náročný o tom vím. Podnikání je ještě náročnější a já z Vás musím dostat to nejlepší. Pokud začínáte na internetu, nebo ještě nemáte úplně vyspecifikované, na jakém projektu budete pracovat, tak si u projektového řízení nechte volná místa tam, kde již máte dělat konkrétní věci. To pak ani není dost dobře možné vše splnit.

   Doporučuji po prostudování Projektového řízení přejít na On-line zisky, které je více zaměřené na úplný začátek. Obchodní model „Nákup/prodej“ je dobrý, ale většinou potřebujete trochu více kapitálu. Potřebujete investovat do produktu, do prodejního místa (př. e-shop,web) do marketingu a brandu. Zde hraje hlavní roli úspěchu především samotný produkt (poptávka, marže, četnost nákupu atd. viz projektové řízení).

   Pokud Vás láká obchodní model, ale nemáte vybraný produkt, dodavatele atd. doporučuji nejdříve vybrat obor, produkt a pak otestovat poptávku třeba pomocí nějakého affiliate programu na podobný produkt.
   Příklad: Chcete li prodávat podprsenky, nemusíte je hned vyrábět a prodávat, ale můžete nejdříve otestovat zda se budou kupovat i konkurenční produkty. Propagovat je za provizi a pokud se ukáže že vyděláváte i s 15% provizí, má smysl investovat do nákupu vlastního zboží a mít marži 30-50%.

   U Amazonu platí to stejné. Rozhodně se tam dá zarobit vela peněz, ovšem je tu jedno velké ALE. Potřebujete poměrně vysokou vstupní investici do zboží (Cca 200 000 CZK +). Protože potřebujete určitý měsíční příjem a ještě si dávat na stranu na další zboží. Zároveň nemůžete nakoupit v malém, protože pak nemůžete konkurovat cenou, zaplatíte hodně na přepravě atd.

   Využil bych nejdříve možnost otestovat si něco v malém na CZ či SK trhu. Když to zvládnete i tady, tak Amazon bude brnkačka. Pak už je to rutina a procesy se stále opakují dokola.

  • Ok ďakujem za odpoveď.

 • Veronika Veselá

  Zdravíčko Same,
  tak jsem si dala třídenní progress maraton, videa dokoukána, pracovní sešity vytištěny (btw všechny produkty ke stažení v papírové podobě váži 2kg :D), a teď už ,,jen,, začít 😀 Chtěla jsem začít nenásilnou formou psaní článků pouze na FB na téma typu ,,Jak vybrat ten správný dárek,, a využít affilate a placenou reklamu na FB když už máme ty vánoce, a dále pokračovat s pečlivým cílením na valentýna – to je verze č.1 . Verze č. 2 – miniweb na stejné téma + FB stránka + propagace na FB a rovnou sběr kontaktů pomocí třeba testového magnetu na stránkách (+jeho propagace) a už rozjet alespoň spolehlivou databázi ve smartemailingu. Vím, že před měsícem bylo pozdě 😀 Chvilku trvá, než člověk docvrliká i menší kampaň.
  To co mi tu chybí v obou verzích je vlastní produkt. Takže co by jsi mi Same pro takový začátek doporučil ? Tedy kromě založení živnosti, jelikož bez té se můžu rozloučit s placenou reklamou na FB a fakturací z affiliate programů 😀 Momentálně odcházím z práce (na začátku prosince) a aby toho nebylo málo, tak se stěhuji – chci udělat velkou tlustou čáru a především chci dělat jen to, co mě opravdu baví i za cenu toho, že budu jíst tvrdou kůrku od chleba namazanou hořčicí 😀
  Každopádně mi prosím sděl tvůj názor, jestli si myslíš, že způsob co jsem si vybrala by mě mohl uživit alespoň na další 3 měsíce 😀 A tím specificky myslím zisk min 8000,- po odečtení nákladů na živnost, ať si k té hořčici koupím ještě kečup, ať se mi neokouká 😀
  V únoru bych ráda začala s projektem schoolhacker.cz, který je určen pro mladé lidi a především studenty, kde chci mít jako první magnet ebook zdarma za email,, Jak přežít prvák na vysoké,, a možná i placený ebook ,, Jak napsat dobře diplomovou práci,,, nebo za email ebook,, Jak vybrat vysokou školu,, . Web bude plný rad a tipů jak si zjednodušit studentský život ve všech jeho oblastech (kde využiji vlastních zkušeností i cizí, např. rozhovory), použiji na webu edukační affiliate, např. Anglicky fantasticky, Jak získat dobrou práci. A pak se chci zaměřit na finanční gramotnost, přivýdělky ke škole a na tzv. vysvobození z Matrixu a ukázat mladým lidem, že existuje i něco jiného než systém studuj, pracuj, zemři. Ještě nevím jakou formou by to bylo, ale rozhodně by to bylo už za nějaký peníz, ale tak aby to bylo dostupné právě pro tuto cílovou skupinu. Samozřejmostí by byla i stránka na FB. A kromě možnosti placené reklamy bych chtěla emailem oslovit jednotlivé školy (všechny vysoké školy 😀 a také střední školy se zacílením na poslední ročníky) a nabídnout jim ,,něco,, pro jejich studenty zdarma, co jim pomůže a tím také množit kontakty. Takže v tomto projektu bych chtěla vytvořit velký pákový efekt – menší ceny produktů, ale velké množství klientů.
  V hlavě mám další tři projekty a teď nevím co dřív 😀
  A do toho ještě řeším, co tedy budu mít na své osobní stránce, když všechny mé projekty budou mít samostatné weby (aneb ať žije kapitalismus a multihostg) 😀 Zatím jsem nahrála wordpress na veselaveronika.cz a mažu přebytečné pluginy a widgety a ty další divné věci, aby zbyla jen holá přehledná stránka… no a teď ten obsah sakryš 😀 Tohle je ta cena za redakční systém zdarma! Už začínám mžourat, že si na počátek pořídím rovnou smartseling do 300kč mesíčně na počátku a budu to mít all in one 😀

  Tak Same, hejtuj 😀
  Děkuji ti předem za cenné odpověďi :)
  Verča V.

  • Samuel Hornek

   Dobrý den, Veselá Verčo,
   no 2kg je pořádná nálož, asi to bude chtít menší gramáž papíru :)).

   Popořadě:
   1) Bude potřeba, abyste trochu zpomalila svou hlavu a byla více realista. Popsala jste mi tu defacto 4 projekty, které chcete všechny rozjet z nuly a vydělávat na nich v dohledné době. To je v jednom člověku nemožné. Je potřeba začít s jedním, možná se dvěma, ale určitě zvolnit, vybrat si co má větší prioritu.
   Psaní článků pouze na FB – co tím myslíte? Psát články na FB vám nic nepřinese, žádný finanční užitek. Články je potřeba vkládat na web.
   – Placená reklama – affiliate – na facebooku dává smysl, jen je potřeba vybrat správný produkt i e-shop přes který budete zboží prodávat. Je potřeba aby měli dobře fungující prodejní cestu = konverzní poměr.
   I verze č. 2 dává smysl. Doporučuji dělat stejný sortiment jak na Vánoce, tak na Valentýna. Zjednodušte si to.
   Ptáte se, zda je možné si tím vydělat 8 tisíc. Ano je bez problémů i 80 tisíc, jen je potřeba si uvědomit, že jako affiliate partner máte jen provizi z prodeje, kterou dostáváte zpravidla cca 30 dní od vytvoření objednávky + 14 dní splatnosti faktury. Co to znamená?
   Že musíte mít relativně velký objem peněz, který do reklamy nainvestujete, abyste ho pak získala zpět i s provizí o nějakých 40 dnů později.
   Řekněme, že na každou investovanou korunu + jednu další korunu hrubého zisku. Na 8 tisíc, tedy musíte proinvestovat 8 000 kč měsíčně. Samozřejmě není problém vydělat třeba i 4 koruny na každou investovanou korunu, ale na to již musíte mít zkušenosti se správou placené reklamy.
   shoolhacker.cz je dobrá myšlenka (evidentně jste hodně kreativní a bude se vám časem dařit). Nevýhoda shoolhacker.cz je v tom, že máte nebonitní cílovou skupinu, která má velmi omezené rozpočty. Jediné za co jsou ochotni zaplatit jsou kurzy a příprava bakalářské práce, korektury atd. Takže projekt nepochybně bude fungovat, ale bude to chvilku trvat, než budete mít vyladěnou cílovou skupinu i produktové portfolio.

   Na vašem místě a ve vaší situaci bych doporučil následující.
   – Zapracovat na svém webu a začít u služeb. Píšete, že nemáte práci, ale není možné investovat do placené reklamy prostředky, které potřebujete na něco jiného. Proto si buď práci ještě najděte, byť dočasnou, nebo se pusťte do služeb na internetu. Jste kreativní, velmi rychle se chytíte, ať už psaním textů nebo správou sociálních sítí a placené reklamy.
   – Mezitím bych tedy pracoval na mikro webu pro prodej nějakého zboží Vánoce, Valentýn, ale tam můžete klidně vše osekat a jen budovat FB stránku a přes placenou reklamu posílat zákazníky přímo na nákup produktu, když to půjde.
   – Připravit pořádně shoolhacker.cz ten máte vymyšlen celkem dobře, ale na tom konceptu bych ještě zapracoval. Cílová skupina nemůže být od prváku do čtvrťáku, ale třeba jen čtvrťák. Z toho můžete vyvodit produkty, obsah atd.
   To zaměření dejte užší a uvidíte, že budete mít snadnější cestu k úspěchu. Rozšířit se to dá vždy.

   Celkově si ujasněte priority, kam se potřebujete dostat. Chtít dělat 4 projekty, je nesmysl, když začínáte. Vyberte co je pro vás skutečně důležité.

   Nespěchejte na sebe zbytečně.

 • Dobrý večer,
  tak jsem se odhodlala a jsem tu. S nadšením jdu na Vaše první videa a už se těším, co se dozvím, naučím a následně snad i vydělám :). Myslím, že mě nadšení neopustí, stránky s výukou jsou moc hezky, přehledně a logicky zpracované. Tedy pěkný večer, já ho budu trávit ve Vaší společnosti :).

  • Samuel Hornek

   Dobrý den El,
   díky za pěkné přivítání.

   Až se tu rozkoukáte, tak budu rád když se budeme věnovat hlavně Vám a vašemu projektu.

   Chcete rozvíjet tento projekt: http://www.fotosmidova.eu/

   Nebo máte v plánu i něco dalšího?

   • Pěkný večer podruhé.
    Chtěla bych rozvíjet jak moje fotografické služby (více na http://www.fotosmidova.eu), tak ale také rozvoj v oblasti finančního poradenství, kde začínám. Myslím si, že tyto dvě věci jdou velmi dobře sloubit z časového hlediska a plánování práce samotné.
    Jaký pohled na to máte vy?

    • Samuel Hornek

     Dobrý den,

     můj názor je takový, že bych to moc neroztahoval do dvou činností, když ještě s tou druhou začínáte. Nedává mi to žádný smysl.

     Dopadne to tak, že nebudete mít výsledky ani v jedné oblasti.

     Když už byste měla focení a web o focení rozjeté, tak budiž, ale pak byste nepotřebovala dělat finanční poradenství.

     Si myslím :).

     • Dobrý den,
      ano, prioritně se chci věnovat focení. Ale jelikož se v dnešní době uživit jen focením není vůbec jednoduché, proto i druhá práce. Z něčeho žít musím.
      Mě se zdá, že skloubit časově oboje dohramady jde celkem jednoduše, když mám nastveny priority pro každou část zvlášť.
      Neříkám, že pokud by focení začalo jít podle mých představ, druhé opustím. Nebo naopak, nechám si focení jako koníček.

    • Samuel Hornek

     Dobrý den,

     když chcete dělat dvě věci, dělejte dvě :D.

     Jen si to rozfázujme, nejdříve se zaměřme na jednu a pak na druhou. Já si nemyslím, že je velmi obtížné uživit se focením. Je to opět o nabídce produktů a nějakém portfoliu, které bude dávat smysl jak z pohledu zákazníka, tak z finančního pohledu.

     Nadefinujte si nejdřív svou finanční představu příjmů z focení a zkusme nastavit strategii a kroky k tomu aby to bylo splnitelné.

     Teprve potom se dejme na finanční poradenství, protože tam jdete z nuly a na výsledky budete čekat déle.

     Mimochodem, odkud jste demograficky?
     Co fotíte nejradši/ nejčastěji.

     Díky Sam

 • Dobrý den Samueli,
  po delším váhání jsem se rozhodl koupit si Váš kurz a musím říct, že jsem za to rád a věřím, že mi to do budoucna hodně pomůže. Každopádně jsem prvně zhlédl všechny videa, která mám k dispozici a nyní jsem začal vyplňovat pracovní sešit k projektovému řízení. Postupně projdu znovu každé video a budu zároveň vyplňovat pracovní sešity. Rozhodně musím říct, že celý kurz máte dobře propracovaný a určitě to muselo dát hodně práce :-).
  Nyní něco málo o mě a mých plánech do budoucna. V současné době jsem zaměstnaný, ale rád bych získal další možnosti příjmu, a kdo ví … Chci dělat 3D vizualizace interiéru i exteriéru a k tomu jsem v současnosti schopný lidem dodat vybavení (sanitu, obklady, atd.). Chci také navázat spolupráci třeba s architekty, truhláři, obkladači apod. Samozřejmě k tomu přidat i affiliate. Mám nějaký koncept v hlavě, ale musím to dát na papír, ať to má „hlavu a patu“. Webové stránky http://www.vizualizace-hrubes.cz i FB stránku https://www.facebook.com/VizualizaceHrubes mám vytvořené. Můžete se na ně prosím podívat a případně okomentovat, co by se dalo zlepšit. Dělal jsem je převážně sám. Každopádně ze začátku vidím největší problém se získáním návštěvníků a podle mě se od toho odvíjí vše ostatní (zakázky, zisky z affiliate, …).
  Jak budu aktivně procházet znovu videa, tak budu psát konkrétní dotazy k nim, pokud budu moci :-) .
  Zatím děkuji a ať se daří.
  Aleš Hrubeš

  • Samuel Hornek

   Dobrý den Aleši,
   především díky za zpětnou vazbu. To potěší a málokdo si najde čas na její realizaci.

   Postup jste zvolil naprosto správně, tak jsem rád, že jste to správně uchopil.

   Projekt je dobrý, ale zatím je vidět, že je ještě hodně „surový“.
   – Pop up na doporučení je nefunkční – především, sice zaujme, ale když na něj najedu a rozkliknu, čekal bych více info s možností sdílení na FB nějakého katalogu například, nebo např. e-booku 10 pravidel pro správnou 3D vizualizaci. Takto se dostanu jen na detail obrázku :(
   -Facebook, ten bych zaměřil na design bytů všeobecně. Možná bych našel nějaký affiliate na luxusní reality, jestli je a sdílel luxusní domy a povedené realizace. Ale každopádně pokud najdete anglické FB designové stránky, najdete velmi mnoho inspirace, jak Facebook posunout. Ono jen profilový obrázek a úvodní fotka jsou momentálně hodně neprofesionální :).
   – Web, je dobře, že je na WordPressu, ale zapátral bych po nějaké designovější šabloně. Přeci jen, děláte práci, která může stát desítky tisíc korun. V tomto byste na sebe měl být tedy velmi náročný.
   Je jich velmi mnoho zdarma, ale i zaplatit 20 dolarů za nějakou profi, by ve vašem případě mohlo být zajímavé.
   Určitě bych upravil menu. Slovo „Nabídka“ – nezajímavé, reference – nezajímavé. Musí to být sexy. Př. reference = realizace a pod.
   Samozřejmě chybí prodejní cesta. Jde ji zrealizovat pouze z nabídky, kterou bych ovšem zvážil zda nedat po jednotlivých službách přímo do menu, případně zda nemít dvě menu. Ono to pomůže i seo, když bude pro každou službu jedna stránka.
   V poptávkovém formuláři bych změnil text „objednávka“ přeci jen, jde spíše o poptávku, proto bych to směřoval tímto směrem.
   – Opravdu tam potřebujete Captchu? Já ji nemám nikde a za 3 roky jsem s neměl s útoky žádný problém. Jen to znepříjemňuje objednávkový proces. šedá text „poznámka“ bych přepsal na jinou formulaci „Zde napište, jakou realizaci interiéru potřebujete“ (opět jen příklad).

   Opravdu buďte perfekcionista, je jasné, že je to první web, tak to bude chvilku trvat, ale ta šablona mě nepřesvědčí, že jste odborník na design.

   Pak bych se hodně zaměřil na cílovou skupinu. Já myslím, že s dobrým webem byste měl možnost uspět v B2B sektoru – realitky, developeři, architekti a pod. Ono jít dělat k architektovi jako do zaměstnání a tam nasosat know how, by také nebylo marné. Jinak architekti jsou dneska především od toho aby udělali ceník, vizualizaci, pak domluvili jednotlivé týmy na realizaci a inkasovali provize jednou od studia, podruhé za svou práci od zadavatele, čili to není špatný obchodní model :)).
   Také spolupráce s realitním makléřem, který by dostával provizi ze zakázky by nebyla marná (ostatně na ně můžete zacílit i na FB) například na lidi se zaměstnáním v Remaxu z konkrétní lokality, tuším že zacílit půjde.

   Návštěvnosti bych se nebál, tohle funguje stejně na doporučení, seo a lokální PPC. K tomu designový blog a Facebook pro retail klientelu a budování povědomí o značce.
   Momentálně ovšem není na co zákazníky vést. Jdete správným směrem, ale berte to opravdu jako beta verzi.

   Zkusil bych upravit nabídky služeb pro dvě cílové skupiny – B2B, B2C a sepsat si návrhy spolupráce pro firmy i možné formy spolupráce a více specifikovat služby, které tam nabízíte.
   Ono když si projdete weby designových studií a architektů, určitě najdete mnoho inspirace jak ve vizuální podobě webu, tak v nabídce služeb.

   – Katalogy, bych možná dával za email a více se věnoval jejich prezentaci. Oni to budou určitě lidí hledat i ve vyhledávačích „katalog koupelen zdarma“ a pod. Určitě to stojí také za průzkum.

   Určitě ještě napište, ale myslím, že když vytrváte a získáte praxi ve vizualizacích, rozhodně to půjde.

   • Dobrý podvečer Samueli,
    myslím, že jsem trochu zas celý svůj projekt popostrčil a mám pár věcí ke konzultaci :-)
    Stále dělám na stránkách, abych tam měl veškeré informace pro budoucí zákazníky. Mám dva rozpracované magnety, které budu dávat za email. Samozřejmě mi tam chybí stránka O mně a případné recenze a reference od klientů. Na tom pracuji a pak je tam jen nahraju. Zatím nechám stávající šablonu, i když jsem se díval po nějakých profesionálnějších.
    Abych řekl pravdu, tak mám trochu problém s tou prodejní cestou. Já nic jiného než ty služby nabízet nechci. Ano, je možné vytvořit nějaký e-book a ten prodávat za pár korun, ale to je pro mě v tuto chvíli dost obtížné a časově náročné. Chci tam nějak zdůraznit možnost koupení vybavení, ale to je tak široká škála zboží a hlavně vždy půjde o fyzický prodej.
    O SEO a dalších způsobech, jak dostat web na lepší místa ve vyhledávačích ani nemluvím. Budu se snažit napsat články na pár podobných klíčových slov a aktivně fungovat v různých diskuzích, ale to vidím na běh na dlouhou trať :-(
    Trošku se snažím upravit i profily na ostatních soc. sítích, ale FB beru jako hlavní síť. Bohužel se mi moc nedaří zvyšovat počet fanoušků. Zatím teda spíš testuju různé druhy příspěvků. Než se pustím do nějaké placené reklamy, tak chci mít hlavně stránku „hotovou“.
    Dále jsem se pustil do malého testování affiliate programů. Mám nějaké bannery na stránkách a sem tam odkaz na nějaké produkty přímo v textech článků. Chtěl jsem se zeptat, jakým způsobem dosáhnout na příjem 10-20 tis. Kč/měs z affiliate, když mám mizivou návštěvnost a žádné kontakty v databázi? Moc si nedovedu představit, jak dosáhnout tohoto příjmu, natož pak třeba 100 tis. Za jak dlouho se podle Vašich zkušeností dá třeba těch 10 tis vydělávat a samozřejmě pravidelně? 😉

    • Samuel Hornek

     Dobrý večer,
     ano je to dobré. O moc lepší.
     1) Facebook jste uchopil dobře, chvilku vydržte a pokračujte.
     Zaměřil bych se na logo – mělo by být profesionálnější, více poutat oko i emoce. Myslím, že teď je to slabší místo jak na webu, tak na Facebooku, kde je vidět u každého příspěvku.

     2) Na webu jste odvedl kus práce, za kterou se nemusíte vůbec stydět.
     a) SEO je a bude vždy běh na dlouhou trať. Na druhou stranu, pokud najdete správná klíčová slova a budete nabízet katalogy, kterých máte velkou spoustu k dispozici, za e-mail. Nejen že můžete vybudovat slušnou databázi, ale zároveň zkuste pro nejvyhledávanější typ katalogů udělat samostatnou podstránku a tu zaindexovat a využít znalosti seo. Uvidíte, že pěkně prezentované katalogy s fotkou obalu, nebo nějakou vizualizací jako příklad, si lidé budou „katalog zdarma“ rádi stahovat i za email.
     – To stejné platí o nabídce služeb
     b) Nabídka služeb.
     V zásadě na to jdete správně.
     Myslím, že by bylo vhodné mít kromě této stránky http://vizualizace-hrubes.cz/3d-vizualizace/
     mít ještě samostatnou podstránku pro 3D vizualizaci koupelen, 3D vizualizaci kuchyně atd. Pomůže to seo a nebojte se tam místo zveřejnění ceny, dát poptávkový formulář a pak lidem zavolat. Jednak získáte zpětnou vazbu, kterou jinak nezjistíte a za druhé, třeba já z klientů, s kterými si zavolám mám třeba 70,80% konverzi na nákup služeb, konzultaci atd.
     Co mi tu obrovsky chybí je u každé služby odstavec, k čemu je to vlastně dobré, že mi to ušetří nějaké náklady, čas atd. Vidím zde co to obsahuje, ale nevím jako laik k čemu je mi to dobré. Ať už jde o stavební dokumentaci, či 3D vizualizace.
     Chybí tu černé na bílém, k čemu je to dobré – maximální užitek.
     c) Obsah blogu, vytváříte velmi dobře, atypická řešení, řešení malých prostor atd, to poutá pozornost. U blogu dávejte větší perex (delší úvodní odstavec), ať to nevypadá ve výpisu článků tak prázdně.
     Chybí mi tu štítky u článků, také sdílení na sociální sítě a možnost přidat FB komentář.
     D) Prodejní cesta a produkty:
     Produktové portfolio máte dobré. Já myslím, že byste měl začít uvažovat o tom, zda se časem nezačít profilovat jako architektonické studio. Lidé moc nevědí co je 3D vizualizace.

     Navíc řešíte, že byste chtěl nějaký příjem z affiliate, ale jako architektonické studio vyděláváte taky na provizích. Na jednom bytu můžete mít klidně 100 i více tisíc, jen za to že zrealizujete zakázku a zajistíte, že někdo udělá koupelny, někdo udělá elektřinu atd.
     Já si totiž myslím, že nemáte úplně jasno v cílové skupině. To jsem byl třeba já, když jsme vybavovali komplet byt s kompletní rekonstrukcí – zašel jsem za architektem, pak do koupelnového studia, tam mi udělali 3D vizualizaci a bylo objednáno.

     ten kdo chce 3D vizualizaci bude chtít pravděpodobně i ten servis za tím -> zrealizovat 3D vizualizaci. To že mu k tomu prodáte obklady a on si to nějak zařídí, to bude max. polovina cílové skupiny.
     Promyslete to, jak to uchopit, s kým se spojit.
     U affiliate Vám tam toho moc nesedí – M-nabytek.cz, pak půjčky na vybavení domácnosti, hypotéky (ale to už většinou lidé mají vyřešené, když už řeší 3d vizualizaci). Spíše bych šel cestou provizí s konkrétní firmou, třeba koupelnovým studiem, kuchyňským studiem atd. Ono člověk, který od Vás kupuje, vůbec nemusí vědět, že jste zakázku nezrealizoval vy osobně. Subdodavatel je naprosto přirozená součást trhu.

     http://vizualizace-hrubes.cz/portfolio/
     Zde vám ten slider dost dlouho načítá, chybí tu možnost sdílet fotky, nebo stránku, a místo mého kurzu si tam dejte poptávkový formulář, protože jestli někde mám zájem zjistit co pro mě můžete udělat, tak na této stránce.

     Tak jsem vystřílel nějaké náboje, teď je řada zase na vás :)

     • Dobrý den,
      děkuji opět za vyčerpávající reakci takhle pozdě večer. Na to já už bych neměl energii :-( Klobouk dolů.
      Pokusím se Vám ještě vysvětlit, co od toho projektu očekávám. Možná jsem to měl napsat jako první. Chci ty vizualizace dělat nabízet architektům, designerům, apod. I tak si myslím, že když někdo po mě něco bude chtít vypracovat, tak to bude časově náročné. Chodím normálně do práce a toto bych chtěl jako přivýdělek. Pokud bych se začal prezentovat jako architektonické studio nebo designér, tak na to nemám žádné vzdělání ani zkušenosti a ani se mi do toho nechce. Dělal jsem 5 let stavbyvedoucího a vím, co obnáší taková stavba. Další věc, proč chci zatím dělat čistě jen ty vizualizace je to, že budeme příští rok rekonstruovat dům a já si to chci ohlídat a případně být řemeslníkům k ruce, tzn. být tam alespoň půl dne. Z toho důvodu se snažím toto rozjet a chci nahradit částečně příjem z práce, když bych tam musel skončit. Tak asi tak :-)

      a) Ještě si nedovedu pořád představit nabízení těch katalogů. Já mám na těch stránkách přímo odkazy na katalogy konkrétních výrobců. Nevím, jak bych je mohl nabízet jinak, když jsou teď volně ke stažení?
      b) Nabídku 3D vizualizace asi rozdělím, už jsem to tak měl prvně a asi to bude přehlednější a příjemnější. Co klient získá, mám na samostatné stránce http://vizualizace-hrubes.cz/co-ziskam-za-svoje-penize, ale je pravda, že je schovaná pod odkazem na stránce FAQ.
      S těmi provizemi od řemeslníků a projektantů to není zas tak horké. Zkoušel jsem se ptát dvou projektantů na provizi za doporučení zákazníka a koukali na mě, jestli jsem se nezbláznil 😀
      K tomu affiliatu jste mi toho moc neporadil. Chci z toho mít nějaký příjem, když už se budu doslova mořit s tím blogem. Zrovna moc mi to nejde a je to dost náročný. Samozřejmě i Vaše produkty a služby bych chtěl lépe nabízet, ale nenapadá mě víc možností, než jsem už zrealizoval… a výsledek můžete jistě vidět :-(

    • Samuel Hornek

     Dobrý den,

     záměr chápu a respektuji. Jen se snažím koukat více do budoucnosti.
     Polovičaté příjmy a činnosti jsou dobré, pokud jde o dočasnou záležitost a postup někam dál. Dlouhodobě nefungují. Zkusíme to udělat tak jak potřebujete teď:).

     Je lepší příjmy stavět tak aby se vzájemně doplňovali, stejně tak činnosti.

     Ostatně na té nabídce pro architekty a profesionály jste již zapracoval, takže jdeme správným směrem.
     a) Příklad – stáhnete si katalog, nahrajete na web. Vytvoříte krátký popis, obrázek a tlačítko stáhnout katalog zdarma. Po kliknutí například vyskočí pop up formulář pro vyplnění e-mailu, uživatel vyplní email a získá katalog zdarma. Potom mu můžou přijít sekvence emailu (příklad „jak ušetřit za koupelnu“ „e-book s vizualizacemi“ no a samozřejmě nabídka vizualizace, kdy v předchozích emailech lidi vedete k přesvědčení, že vizualizace je to nejlepší co chtěj. To že jim k tomu ještě prodáte obklady, je věc druhá.
     b) rozdělení vizualizací rozhodně dobře, tuhle stránku tak jak je klidně nechte a jen přidejte ke každé ještě odkaz na podrobný popis = a ty jednotlivé udělejte jako podstránky, k těm stačí vždy jeden odstavec popisující přínos.

     Affiliate:
     Tak jsou tam segmenty na kterých můžete zapracovat s výběrem a začleněním do struktury webu, ale mělo by to vycházet z oboru a potřeb lidí.
     – Energetika, úspory domácnosti
     – vybavení domácností
     – eshopy (nábytek, kliky, dveře atd)
     – hypotéky, financování bydlení

     Na to toho jde napasovat hodně, ale affiliate potřebuje hlavně traffik. e-shopy – to je dost náročné na čas (vyladit ho). Ostatní věci jsou možné, ale záleží kam byste to chtěl směřovat.

     Právě databáze kontaktů by Vám s tím mohla pomoci, protože tam můžete časem doporučit více produktů, které budou pro lidi užitečné. Ať už jde o úspory, zařízení na zachycení vodního kamene atd.

     Toho lze vymyslet spoustu s užitkem pro odběratele.

     A ty katalogy jsou nejrychlejší cesta, jak je začít sbírat, protože jak píšete, nemáte až tolik času na tvorbu e-booku atd.

     b)

     • Po delší době opět přeji dobrý den.
      Tak jsem zase něco přes svátky udělal na stránkách (katalogy, doplnění informací k vizualizacím a jejich rozdělení na stránky, vzorové projekty ke stažení a nějaké další drobné úpravy) a snažím se přidávat příspěvky různého druhu na facebook. Taky jsem se zaregistroval na dvě fóra a občas někomu poradím, když vím. A výsledek zatím teda nic moc :-(. Návštěvnost podle google analytics mizerná a ani si nikdo zatím nic nestáhl. Zdá se mi, že jsem se dostal trochu do mrtvého bodu a nevím, jak dál postupovat. Rád bych zkusil nějakou tu reklamu na facebooku, ale nevím, jakým stylem ji nastavit. Nejlepší by bylo asi na stránky (konkrétně sem: http://vizualizace-hrubes.cz/kdo-potrebuje-3d-vizualizaci-5-duvodu-proc-vy-ano/) a pak už by je dál vedla „prodejní cesta“, pokud by měli zájem. Já jsem už trochu reklamu na facebooku zkoušel v rámci stránky, kterou jsem si založil čistě na affiliate. Nastavil jsem ji na získání „like“ a výsledek byl 1,63 Kč za like a výsledná míra 3,03 %. Nevím, jestli je to dobré nebo ne? :-) Po týdnu mám 266 liků. Dal jsem tam jeden prodejní příspěvek a výsledek opět nula. Nestálo by za to, ho třeba taky zapropagovat pro fanoušky stránky, aby se ukázal všem?
      Budete mi umět poradit, jak se zbavit referral zdrojů návštěvnosti v google analytics? Našel jsem na netu asi dva návody, ale ani jeden mi nefungoval.
      Abych to shrnul, tak získávání návštěvnosti bude dost tvrdý oříšek, na kterém to bude všechno stát. Samozřejmě je možnost, si ji získat z placené reklamy, ale nerad bych jen vyhazoval peníze oknem…

     • Samuel Hornek
      Samuel Hornek

      Dobrý den, Aleši,
      stránky se zase opět výrazně posunuly.
      Je to pěkné.

      Kde vidím mezery?
      Především v tom, že chybí jakákoliv obsahová strategie podle profilů zákazníků.

      Vy nepotřebujete nějaký velký kopec návštěvníků, ale spíše cílené návštěvníky.

      Bavili jsme se o nějakých třech typech potencionálních zákazníků. Pro každého z nich je potřeba vytvořit sadu článků na KW která hledá, když hledá řešení pro vaši službu (nebo něco jiného, ale vaše služba mu ušetří hodně peněz.

      Příklad – Kolik Vám ušetří vizualizace a návrh kuchyně, ještě před tím, než si ji zakoupíte…
      Deset chyb při stavbě kuchyně atd.

      Pak vidím, že chybně využíváte štítky – ty bych použil na nějaká klíčová slova více vztažená k vašemu oboru (štítek nemusí být jednoslovný) „Návrh kuchyně“ „vzorové kuchyně“ atd. podle návrhu klíčových slov.)

      články bych rozdělil do rubrik podle typů zákazníků – realitky, stavební firmy, studia, architekti VS. koncový zákazník.

      Povolte si komentáře, působí to divně.

      Co se týče placená návštěvnosti, tak nejlepší by bylo správně nastavená PPC reklama na Sklik.cz a Adwords, která by Vám přinesla jen zobrazení na dotazy přímo spojené s vaší službou a vy byste tak platil opravdu jen za lidi, kteří přijdou a hledají vizualizace a návrhy kuchyní a koupelen, či například restaurace, kavárny atd.

      Tam nemůžete přijít o peníze, krom toho, že zaplatíte někomu za nastavení těch reklam. Ale jinak platíte podle nastavených metrik a v podstatě, když nikdo nechce vaše služby, tak na web není přiveden přes placenou reklamu. Navíc tam jsou možnosti jak nastavit maximální cenu za klik, maximální vyčerpanou částku atd.

      Google Adwords Vám dá ještě 1000 Kč kredit na nastavení úvodních kampaní zdarma. A to myslím na otestování stačí :)

      Facebook je dobrý pro retail klientelu, ale tam je těžké síto na vaší specifickou činnost, chce to spíše čas a konzistentní strategii v tvorbě obsahu.

 • Zdravím Same,
  konečně jsem se trochu hnul se stránkami.
  Ještě mi chybí doladit několik záležitostí, jako třeba z měnu vyházet rubriky a nahradit je stránkami. S rubrikami se špatně pracuje.
  Dále přizpůsobit widgety, naplnit příspěvky atd.
  Zajímal by mě Váš názor na nastavenou šablonu, investoval jsem do Pro licence a vesměs se mě osobně líbí. http://www.zarybarime.cz
  Jsem na začátku a přesně jak jste psal, prokousávám se, a ani nemám přehled o čase.
  Už čtvrtý den jsem seděl u počítače od rána do večera, ještě že doma nesmím kouřit a musím chodit na balkón. Jinak bych si ani neodpočinul. 😀
  S pozdravem Roman

  • Samuel Hornek

   Ahoj Romane, hodně to prokouklo, čistší hezčí design tomu svědčí.
   Jasně u recenzí chybí odkazy na produkty, chybí komentáře, v šabloně je máš na Home Page, tak je potřeba tam dát aspoň nějaké fake. Widgety budou chtít poladit + třeba fotogalerie, nejde na HP rozkliknout přes obrázky – obrázky následně možnost sdílet na FB, Pinterest, Instagram
   To stejné sexy rybářky.
   Pod ty bych umístil i like box, protože to budou rybáři hodně likovat. a tedy i likovat tvou fb stránku. Když se pak proklikne na blog – příspěvek, tak už vidím v side baru v pravo jen nějaký widget s anglickým testem.

   To jsou ale věci s kterými si poradíš.
   + bych si asi nechal schovat ikonky těch jazykových mutací :))
   Berou pozornost, lidé na ně budou klikat a tam nic nebude…

   Pokračuješ slušným svižným tempem. Jde to dobře.
   Samozřejmě, je to dřina, to je jasné. To máme každý odsezeno a lidé si pak ještě stěžují že na internetu není vše zdarma :))

  • Samuel Hornek

   Ještě Romane, jsi si jistý, že máš na grafiku i texty licenci nebo jsou volně ke stažení? Na to pozor, pak po roce přijde obsílka a pokuta třeba 5-10 000 Kč za porušení autorských práv.

   Proto je dobré mít buď někde písemně v emailu povolení, nebo přímou zakoupené fotky z fotobanky. U těch produktů to nebývá takový problém, stejně bych si to někde vyžádal u affil webu.

   • Ahoj Same,
    texty jsou většinou doplněné textem „Zdroj“ U příspěvku „Metody lovu“ jsem dohodnutý s autorem a souhlasí se sdílením dalších příspěvků ( je zajímavé zveřejňovat úspěchy a příspěvky mladého respektive mladých rybářů.)
    U příspěvku „Výlovy“ je přidán odkaz na mateřskou stánku.
    Fotogalerie (myslíš tím sexy rybářky) postupně obměním za fotky z aplikace ve WordPressu, která umožňuje stažení volně šiřitelných fotek.
    Ale to jsou vše jen začátky, nějak potřebuji začít.
    Další články už budu vkládat se souhlasem.
    Děkuji za podporu, vždy posune dál, ale i tak jsem teď do toho tak zapálený, že to prostě musím dokončit. 😀
    Roman

 • Momentálně běží můj projekt fitness-coach.cz na Joomle, ale nechal jsem si poradit a tak hledám vhodnou šablonu na wordpressu. Mezi bezplatnými jsem si nevybral. Ale zaujala mne tato: http://themeforest.net/item/fitcross-responsive-sport-gym-and-fitness-template/11553357?s_phrase=&s_rank=23 Ani moc nestojí a fakt se mi líbí. Co myslíte, je to dobrej nápad, blbej nápad nebo jakej je to nápad…? :-)

  • Samuel Hornek

   Ahoj, šablona vypadá exkluzivně, ale je poměrně složitá „propracovaná“. ALe je spíš pro fitko – firmu. Nevím zda byste ji kompletně využil.

   Co je důležité, u Vás bych to viděl tak, že ústřední roli u grafiky by měla hrát vaše proměna případně profi fotky a fotky proměn klientů. To všeobecně dělá největší objem zakázek – důvěra ve splněný výsledek. Ale možné je i aby tam byli takhle pěkné fotky kulturistů, to je opravdu povedená šablona. Nejdřív bych ji na vašem místě ještě prošel, zda ji využijete naplno, protože ze zkušenosti, tyto „propracovanější šablony“ se pak celkem obtížně upravují, ten kód je méně přehlednější a občas to pak hodí nějakou chybu. Ale samozřejmě vše je možné :)

   Pokud byste ji využil komplet, určitě do ní běžte. Teoreticky byste tam mohl publikovat i s fitness trenéry z jiných lokalit a mít pak provizi z realizovaného kontraktu. Najít někoho šikovného v Praze, Brně, Ostravě, Liberci. – měl byste pak mnohem více obsahu, referencí a třeba byste pak už dělal fitness trenéra jen jako koníček :))

   Promyslete to.

   • Promyslel jsem to. Ono hodně těch šablon se hodí spíše pro fitka a pro firmy. Našel jsem tuto, která by mi mohla sedět – http://themeforest.net/item/personal-trainer-one-page-html5-template/7992614?s_phrase=&s_rank=60. Ještě mám dotaz: našel jsem několik affiliate programů v oboru prodeje doplňků výživy. A teď dotaz – můžu např. v textech odkazovat na různé segmenty doplňků výživy různých provizních programů, nebo si mám vybrat jeden? A ještě další dotaz – šel by na tuto šablonu nějak napasovat případně e-shop? Nemám v tomhle úplně jasno… :-/

    • Samuel Hornek

     Dobrý den,
     šablona vypadá pěkně, jen pozor, dáváte sem odkaz na html šablonu – tedy ne wordpress šablonu, ta je zde: http://themeforest.net/item/personal-trainer-premium-responsive-theme/9274469
     Bohužel, doporučuji projít si komentáře, šablona je poměrně problémová. Nevidím tam nadšené komentáře, ale spíš technické komentáře, kdy lidé řeší konkrétní problém.
     I když je podpora řeší, tak pokud nejste technicky zdatný, nedoporučuji ji. Btw, demo mi véélmi dlouho načítá a html verze, kterou jste poslal, mi „házela“ chybovou hlášku 404. Čili šablona vypadá krásně, ale bude nefunkční. Nicméně s tímto je dobré nepospíchat a dát si na čas. Jdete správným směrem.

     Doporučuji mít jeden provizní program na doplňky stravy a to z toho důvodu, že potřebujete mít maximální možnost pracovat s cash flow. Pokud budete mít více provizních programů, nemůžete si ani vyjednat lepší podmínky za obrat a budete třeba čekat na dosažení minimální částky pro výplatu a podobně.
     A poslední otázka – pokud budete mít wordpress, tak na něj eshop napasujete, ale spíše eshop o desítkách položek, nikoliv velký robustní eshop, kde je tisíce produktů (tím bych ani nezačínal, odvede vás to od vašeho cíle). Jen bych to nepasoval na tuto šablonu, protože už je takto chybová a když tam budete dělat zásahy, zpravidla se objeví nějaké chyby, že spolu něco nekomunikuje jak má a musí se to upravovat. To je běžné a programátor si s tím poradí, ale u této šablony bych to nedoporučil.

     Jednou jsem si taky koupil takovouto pěknou šablonu a programátor mě pak proklínal, protože měla také celou řadu chyb. To právě vidíte v těch komentářích u šablony.

     • Jaroslav Polánský

      Zdravím Same, jak jste se už dozvěděl, fórum ironfactor.cz jsem prodal z důvodu nedostatku prostředků, které jsem potřeboval hned. Ale jsem tam pořád administrátor, mám hromadu e-mailů z minulosti. Teď k webu http://www.fitness-coach.cz. Sháním se teď po nějakém affiliate programu, který bych tam dal. Problém je v tom, aby vydržel a provize stála za to a aby ji vypláceli. Dá se říci, že jako fitness trenér nabízím službu, ale z té bych rád vytvořil nějaký produkt. Nenapadá mě ale jak? Jde mi o nějakou snadnou multiplikaci onoho produktu. Posílám ještě odkaz na FB profil https://www.facebook.com/fitnesscoach.cz/ a twitter https://twitter.com/fitness_coachcz. Dneska jsem tam přidal několik příspěvků, pozval lidi, tak uvidíme. Chce to hlavně zásobovat obsahem.

     • Samuel Hornek
      Samuel Hornek

      Dobrý den,
      web je celkem ok, až na ten zbytečný a hrozně vysoký slider na HP.
      Myslím, že je to o úhlu pohledu. Služba = produkt.
      Lokálně můžete nabízet čistě službu, na dálku nejspíše tréninkové plány.
      Tréninkové plány případně jídelníčky mohou být za určitých okolností zdarma. A to za předpokladu, že jim k tomu nabídnete například placenou aplikaci, z které budete mít provize (ideálně po celý čas placení) takových tréninkových a výživových aplikací je více. Kalorické tabulky, fithero.sk, řada dalších, které je možné oslovit a zkusit domluvit spolupráci.

      Nebo je možné mít tréninkový plán – základní zdarma, další level placený. Pokud se podaří například u free verze trochu zhubnout, pravděpodobně za dorbný obnos o cení uživatel vaši práci dokoupením placeného. Následovat může master atd.
      Potom samozřejmě dělat i živé akce – pro více lidí, tam získáte i nejvíc lidí do online tréninků.

     • Jaroslav Polánský

      Napadlo mě udělat cosi ve smyslu tohoto: http://superstrengthtraining.com/training-for-power-reg-park. Pod úvodním článkem je možnost koupit si tréninkový rozpis. Nad tím je několik ohlasů lidí, kteří si jej už koupili. Byla by tohle ta cesta?

     • Samuel Hornek
      Samuel Hornek

      Ano, to může být,

      jen bych to určitě nenazval „tréninkový rozpis“ protože rozpis zní, jako něco, co vysí zadarmo na nástěnce a chodí se podle toho do práce.
      Pak samozřejmě vycházet i z nějaké cesty zákazníka. Pokud to bude jen pod článkem, tak tam bude naprosto mizerná konverze. Je potřeba i samostatná lead page, tam dát první trénink zdarma, druhý placený, třetí ještě za více.

      Velmi se mi líbí, jak to dělají kluci z https://www.facebook.com/Calisthenic-Movement-154846744637610/?fref=ts a to nejen propagaci a to že mají spárované produkty s facebookem (produkty se pak zobrazují pdo sdíleným virálním obsahem), ale i ty produkty – tam se můžete inspirovat.

 • Zdravím Same,
  právě pracuji na výstavbě internetových stránek.
  Průběh lze sledovat na http://www.zarybarime.cz, bohužel se mi nepodařilo je tvořit bez publikování.
  Není to zrovna jednoduchá práce ve worldpressu 😀
  Anglicky neumím, takže jedu v systému „Pokus, omyl“

  • Nedaří se mi Same, stránky ve worlpressu postavit a chybí mi tam některé aplikace.
   Spousta částí jsou v angličtině, což má velká nevýhoda, neboť anglicky neumím.
   Musím se podívat po něčem jednodušším a pro mě vyhovujícím.

   • Samuel Hornek

    Dobrý den Romane,
    ještě vydržte. WordPress je skutečně nejlepší a nejsnadnější open source (volně dostupné) řešení webů zdarma. Splňuje velmi náročné podmínky a zároveň se uživatelsky dobře ovládá. Věřte mi, mám za sebou všechny dostupná řešení zdarma i monstrózní kolosy programované na míru za „těžké“ peníze.

    Uvědomte si, že jste viděl systém poprvé a za jeden den jste udělal obrovský kus práce. To myslím vážně. Tak si dejte pivo a oddechněte si. Každého štve když mu něco nejde, ale půjde to. Potíže vidím jen ve dvou bodech.

    1) Angličtina. Ano chápu, Čeština lze na WordPress nainstalovat. A vůbec na vše jsou k wordpressu na internetu zdarma dostupné návody i v češtině, to jep rávě jeho velká výhoda.
    Aplikace – to nevím co myslíte. Určitě bude nahrávat pluginy, to lze úplně stejně jednoduše jako nahrát či změnit šablonu webu – přímo z administrace na pár kliknutí.
    Plugin budete potřebovat 100% All in SEO pack, Akismet.
    Odkazy na návody:
    (Pokud by se vám něco nedařilo, najdete nějakého studenta třeba na webtrh.cz kdo vám s tím třeba za 200 – 500 Kč pomůže – s tou češtinou, zbytek zvládnete)
    http://www.cwordpress.cz/navody/instalace-cestiny-do-wordpressu.html
    http://navody.c4.cz/wordpress-instalace-a-cestina

    Jak nahrát plugin:
    https://www.youtube.com/watch?v=dl2Kh5sQEC0
    Na youtube vůbec najdete na wordpress hodně dobrých návodů.

    2) Podle mě jste nevybral dobrou šablonu, to Vám teď ztěžuje práci. Měl jste web rozvržený a vypsány nejdůležitější části? Určitě bych zapátral po modernějším a hlavně responisive designu, šablonu která rovnou bude obsahovat i sdílení na sociální sítě atd. To Vám ušetří práci. Změnit teď šablonu je jednoduché stačí ji změnit v administraci, ale nejdříve ji vyberte na https://wordpress.org/themes/browse/popular/

    Klidně vyberte více a pošlete ke konzultaci.

    Třeba článek o orlíku obsahově hodně povedený, akorát je to stránka a měl by to být příspěvek – post. Ale to myslím vyřeší ta Čeština :).

    Žádné jiné účinné řešení zdarma nebo i za pár tisíc nenajdete. A i když někoho najdete, na 90% vám postaví web na wordpress, jen třeba ještě s placenou šablonou. Další možností je třeba drupal, jomla, ale to jsou složitější a horší systémy pro začátečníka.

    • Děkuji Same,
     nějaké návody jsem našel, pluginy jsem některé s doporučením návodu našel a nainstaloval.
     Aplikace neboli pluginy, jsem měl na mysli zmenšení oken příspěvků a jejich uspořádání atd. Asi nějaký pluginy v tom množství nejspíš bude.
     Angličtina je problém v nastavení šablon, většina je toho v anglině, jediné řešení mě napadá, vše nakopírovat do překladače a vypsat si to na papír :-D.
     Jinak po té co jsem Vám psal, že zkusím jiný program, tak ani né po půl hodině jsem se k wordpressu opět vrátil. 😀
     Šablon jsem vyzkoušel několik, ale pro uspořádání a vzhled mi tento vychází nejlepší, je jich plno a vybrat si je snad na minimálně jeden celý den.
     Vím a jsem s tím smířen, že vytvořit web může trvat i měsíc. Včera jsem strávil u sestavování 14. hodin a ani jsem nepostřehl denní světlo, tak rychle ten čas utíká 😀
     Jediný teď největší problém je, že mám zasekaný počítač a někdy trvá než se posunu dál ( bože, jak já se narozčiluju než se to načte :-D)
     Tak směle do práce.

     • Samuel Hornek
      Samuel Hornek

      – Zmenšení oken u příspěvku – to nevím co myslíte. Myslíte, aby nebyl vidět celý příspěvek hned na úvod? To se mění přímo v editaci konkrétního příspěvku pomocí takové čárkované ikonky díky které vložíte znak pro pokračování textu kam potřebujete.
      – Uspořádání článků řešíte pomocí rubrik, ty jsou přímo ve wordpressu. Vytvoříte rubriky a pak při zakládání článku přiřazujete rubriky ke článkům – resp. naopak.
      – Šablony jsou v angličtině, ale to vidíte anglický obsah a anglická slova v menu, ty jednoduše vyměníte. A administrace uvnitř wordpressu bude +/- stejná a tam si češtinu nainstalujete. Tedy se nemusíte bát anglických šablon. Ono pořádných českých šablon je opravdu poskrovnu, ale je to o tom si odmyslet ten anglický text, ten vyměníte za český. Takže spíše projděte šablony, které se Vám líbí a pošlete mi je a já vám řeknu, která půjde použít. Máte pravdu že je to práce i na den, ale vyplatí se to absolvovat na začátku. Berte to tak, že jinak byste za pěkný web dal i 20 tisíc a ještě ke všemu ho neuměl upravovat. Teď se prokoušete vším sám a hodně vás to posune.
      – No počítač mě taky někdy štve, nebo internet :).

 • Ahoj. Chtěl bych se zeptat,jak to je s těmi notebooky. Kolik se jich vlastně rozdalo a kde byl seznam výherců?
  Na začátku se psalo, že ho získá každý desátý platící.
  Díky za odpověď.

  • Samuel Hornek

   Dobrý den Jaromíre,
   díky za dotaz. Výherce jsme měli nakonec dva (čekal jsem více, ale jsem moc rád i takto)
   Pan Jelínek a Pan Benda. S oběma jsem v kontaktu.

   Jak jste pokročil se svým projektem?

   • Děkuji za odpověď.
    No-jelikoz jsem nevyhral notebook,tak nemam kde pracovat… 😀
    Dělám si legraci.
    Pro mě jsou to určitě hodnotné informace,ale možná až moc obecné.
    Takže jsem stále na začátku.Potřeboval bych asi podrobný návod krok za krokem. A taky jsem si do nedavna nebyl jistý na co projekt zaměřit.

    • Samuel Hornek

     Jaromíre,
     já Vám bohužel nemůžu dát návod krok za krokem, protože Vám nebude slepým zkopírováním nikdy fungovat. To by mě hamba fackovala, kdybych přinutil 100 lidí, aby kopírovaly stejný postup.

     To bych mohl říct jděte do on-line kasína a sázejte pořád na červenou, vždy když prohrajete, vsaďte dvojnásobek. Když vyhrajete, ukončete hru a jděte do jiného kasína. To je třeba návod, který skutečně funguje, přesto drtivá většina lidí stejně prodělá :-).

     NE TEĎ vážně:
     Nejde o obecnost informací, jde o to, že jste ještě nezačal :). Pokud na základě těchto informací někdo úspěšně mění celou svou firmu s obratem v desítkách milionů a začátečníci si vydělávají stovky tisíc, není možné abyste to také nedokázal.

     Měl jste napsat dříve, je vidět, že máte potíže vybrat svůj obor. Proto doporučuji se skutečně vrátit k projektovému řízení k úplně prvnímu dílu http://progress-academy.samuel-hornek.cz/projektove-rizeni/i-vize/

     Podobně Vám pomůže první díl Online zisků. http://progress-academy.samuel-hornek.cz/online-zisky/i-i-nazev-videa/

     Cílem není vás dovést k příjmům pár drobných, ale abyste si mohli vytvořit samostatné podnikání a k tomu je zapotřebí se zaměřit skutečně sám na sebe – na svoje dovednosti, kde chci být, když to přeženu – proč tu jsem, jaké je mé poslání.

     To je to nejtěžší co musíte překonat, najít si ten svůj obor a pak se můžeme něčeho chytit, ale obor si musíte najít podle sebe. Ten Vám nemůžu vnutit, to není správný způsob vedení.

     Zkuste si tyhle dva díly pustit a vypsat si pracovní sešity. Pak napište, zda již máte svůj obor :)

 • Dobrý den Same, omlouvám se za zahlcování e-mailu.
  Polepším se a už na tom pracuji 😀
  Dotaz se týká mé facebookové stránky, ke které jsem Vám poslal odkaz „JR fishing team“
  Pokud už na nich mám nějaký okruh přátel a obsah se týká mého oboru, nebylo by lepší v tom pokračovat? Tedy stránky které postavím by se nesly v tom samém duchu a názvem JR fishing tedy pokud bude doména volná.
  Děkuji Vám za pomoc a čas který mi věnujete a který je k nezaplacení. Ale začátky pro začátečníka nejsou jednoduché, tak jako jsem zjistil, že wordpress bez založení webhostingu a domény prostě nespustím 😀
  Roman

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,

   super!

   FB stránku jsem Vám komentoval po obsahové stránce – v zásadě správný koncept. Zapracoval bych jen na kvalitě grafiky případně fotek. JR fishing není dobrý název domény – špatně zapamatovatelná, blbě se s ní člověk ztotožní. První návrhy byly lepší.

   FB stránka je v pořádku a dokud nemáte 1000 fanoušků můžete v nastavení název FB stránky změnit (jde to pouze 1X). Btw, není takový problém mít jiný název webu a FB stránky. Já jsem nechtěl mít FB stránku na svém jméně a tak ji mám přejmenovanou na Progress. Je to taky možnost, ale lepší mít oboje na stejném brandu. Takže doporučuji časem změnit název FB stránky podle webu.

  • Samuel Hornek

   Romane, tohle by se Vám mohlo hodit https://www.chytapust.cz/

   mají provizní program

 • Dobrý den, Samueli,
  tak jste nás asi dovedl do konce kurzu, hodně jsem se dozvěděla a hlavně jsem pochopila, že na určité věci prostě je třeba mít odborníky…. skoro se mi zdá, že to byl hlavní výsledek. I přesto bych Vás ráda požádala o informaci, jaké parametry má mít použitelné video, aby mělo dostatečnou kvalitu, ale otevřelo se i ve starších verzích prohlížečů?
  dále jsem nepochopila, co je to indexování nově vytvořeného obsahu na web?
  Děkuji Vám za všechny informace, snad se mi podaří některé z nich použít v praxi. Mějte se pěkně a hodně úspěchů přeji Renata

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,

   ještě čekám na jeden sestříhaný modul Vyladěná cesta – kameraman natáčí v Irsku a není na internetu, tak až se vrátí. Dále chystám rozšíření jednotlivých částí, tak jak mi to přijde jako aktuální a důležité.

   Odborníci – ano částečně ano, hlavní abyste věděla co od nich máte chtít a jak jim práci správně zadat. Já také videa netočím, nestříhám, neprogramuji web a nedělám si grafiku, případně korektury. Člověk musí mít na paměti kam směřuje (vize, cíle) a kdy tedy využít spolupráci s další osobou a kdy se do toho pustit raději sám.

   Video – tam si myslím, že spíše řešíte rychlost datového přenosu – kvalitu internetu. Prohlížeče by měli video přehrát +/- podobně. Ale nejsem na toto úplně odborník.

   INDEXACE nového obsahu: Představte si, že zveřejníte obsah na svém webu – na internetu. No, ale ve stejnou chvíli dělá tu stejnou věc tisíce lidí. A vyhledavače pak používají „roboty“ (viz. modul seo optimalizace), které procházejí internet a pročítají – indexují nový obsah. A protože je nového obsahu hodně, je možné, že by si ho nikdy nepřečetli. Právě proto novému webu pomůžeme a zveřejněný obsah zaindexujeme zkopírováním url adresy stránky a následným vložením na speciální stránky vyhledavačů, které jsou tu proto, abychom tam ty adresy přidaly a „roboti“ na ně nezapomněli a dostali se k nim rychleji.
   Stránky pro indexaci:
   https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?
   http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url
   http://search.seznam.cz/pridej-stranku
   https://developers.facebook.com/tools/debug/

   P.S. denně si vyměním několik emailů nebo zpráv na svém Facebooku, takže rozhodně nejste jediná, kdo má řadu dotazů, ale proto tu jsem :)

 • Dobrý den, Samueli,
  máte pravdu, uklidnit se…. po PF 2 je mi jasné, že určité věci nezvládnu – prostě nejsou pro mne, nicméně jsem moc ráda, že se mohu seznámit s principem a rozhodně mnoho poznatků využiji. Stará praxe se potvrdila – je třeba se na to vyspat/třeba i víckrát/… dnes v noci mi naskočilo kudy do toho a odkud konkrétně začít. I toho je na mne dost, ale půjde to.
  Teď otázky – omlouvám se, asi budou hodně naivní, ale když jsem se ptala svých mláďat, tak nevěděla, protože F používají skutečně jako pavlačovou drbnu.
  1/mám v úmyslu pouštět postupně vždy informace v rozsahu článku- třeba max. na 1 stránku+ nějakou fotku. Dle Vaší terminologie- magnet ?..jak po úvodní upoutávce docílím toho, aby se zbytek textu schoval za- např. čtěte více…?
  2/ jak mohu umisťovat konkrétně další pokyny k akci – nebo jen musím využít přednastavených a v jejich umístění / to se mi líbí… komentář…../
  3/kde mohu ovlivnit předem veřejné zobrazování negativních reakcí?
  4/někde někdy kolem mne prošla informace, které jsem tehdy nevěnovala dostatek pozornosti : údajně se dá koupit místo/něco jako pronajmout pozemek/ na internetu, kde potom autor zveřejněného obsahu inkasuje souhrn drobných částek za každé prokliknutí, nebo pročtení od majitele ?webu?. Je-li to zajímavé, součet prokliků dělá nakonec zajímavou částku. Je to tak? nebo je to časově omezené, velikostí omezené? Co o tom víte?
  …jestli se |Vás nedotýkají tyhle přiblblé diletantské otázky, děkuji za odpověď
  Renata

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,
   trochu zmatečné, ale zkusím odpovědět co nejlépe.

   1) Magnet není článek. Článek je článek i když plní podobnou funkci, ale uživatel ho získává jen tak, je méně obsáhlý a je to nejběžnější způsob publikace na internetu.

   Formát je to do začátku určitě ten nejlepší :)

   Pokud užíváte wordpress, tak při vkládání příspěvku v administraci vložíte za úvod značku pro rozdělení textu, (ikonka s čárkovanou čárou). Pak se skryje část obsahu za značkou a například ve výpisu článků je vidět jen úvod a nazbytek se uživatel dostane (podle funkcí šablony webu) buď kliknutím na obrázek či nadpis, nebo šablona ještě obsahuje tlačítko (číst dále) to tam ale případně vloží každý programátor.

   Dále lze využít různé (social locker) pro zobrazení za sdílení, nebo například placenou službu Fapi.cz, která umožňuje uzamykat obsah a zpoplatnit uzamčenou část.

   Možností je více, nejdříve však doporučuji mít vytvořený ten obsah a nahrát ho na web a tyto úpravy udělat až potom.

   2) Ano, nejlépe využít přednastavených, nebo si každou stránku můžete upravovat sama a vkládat různá tlačítka, na to je ve vašem případě vhodný třeba optimize press, nebo ještě lépe český nástroj pro tvorbu webů Mioweb.cz – podívejte se na webinář: http://www.mioweb.cz/webinar1/

   3) Každý komentář na webu se zobrazuje až po schválení a u FB je potřeba takový příspěvek skrýt nebo na něj hbitě a s elegancí odpovědět včas.

   4) Tomu se nevěnujte, v podstatě jde o publikování obsahu na jiné weby, kde ale nedostáváte odměnu za vytvoření článku, ale za počet zhlédnutí (ten ale nejste schopna plně ovlivnit). Mnohem důležitější je teď mít obsah na vašem webu a později publikovat jinde, ale kvůli zpětným odkazům a budování vaší značky a autority v oboru. Nikoliv kvůli pár korunám. To už je lepší publikovat jako copywritter a mít jasně stanovenou odměnu za sepsaný příspěvek.

 • Dobrý den, Samueli,
  ač toho mám plné kecky, a trochu nestíhám, je to pro mne spousta nových termínů a poznatků, přesto mi každá přečtená stránka odpovídá na spoustu mých vnitřních otázek. Mnohokrát jsem se svých dětí vyptávala, jaký je vlastně princip toho či onoho, ale nedokázaly mi odpovědět… až jsem se trochu ve skrytu duše bála, že si říkaly, na co by mně to bylo… Navíc s každým modulem mi naskakují další a další nápady, které musím okamžitě škrtat, protože pravděpodobně nebudu schopna technického provedení. Ale to nevadí. Důvod, proč se ozývám, je složit Vám obrovskou poklonu. A věřte, že má velkou cenu, jsem stará a náročná ke svému okolí a mým základním nedostatkem je, že chválit druhé nahlas , se musím celý život učit. Ještě jednou zdravím Renata Z.

  • Samuel Hornek

   Dobrý den Renato,

   to jsem rád. Moc jste mě potěšila. Ono není nutné teď udělat vše. Je to tak nějak spočítané, aby stačilo udělat byť jen 10% a aspoň částečné výsledky se dostavili. Já bych si také před lety nedokázal představit, že budu segmentovat uživatele webu a dělat marketingové kampaně s milionovými obraty. To ukáže až čas, kam se dostanete se svým projektem :).

   Samuel

  • Dobrý den, Samueli,
   dnes bych se skutečně ráda poradila…. snažím se.I tak je to na mne dost rychlé, když se snažím průběžně plnit zadané úkoly. Pracuji intenzivně na představě svých stránek, vytvářím texty, atd. Dotkla jsem se – a předem event. domluvila jejich profiudělání asi za měsíc, ale zviklal jste mne tím, že to nebude za chvíli vyhovovat. Nějak mám pocit, že bych to sama nezvládla kvalitně udělat, nikdy jsem se o nic podobného ani nepokusila. Bylo by tedy lépe to zadat? Nezastavila by mne taková práce příliš? Musím samozřejmě průběžně pracovat… a studovat! Zdravím Renata

   • Samuel Hornek

    Dobrý den,
    dobrý dotaz. Ono jde o to, že já mám takovou zkušenost, že první profi udělání není dobrá varianta. To lze dělat v momentě kdy máte za sebou realizaci několika webů. Jde totiž o to, že pravděpodobně nedokážete zadat přesný požadavek, aby to někdo mohl zpracovat a hned to fungovalo na jedničku. Ono těch lidí co to také umí udělat na jedničku je poměrně málo a když dva dělají totéž, není to totéž.

    Až budete mít náčrt webu, hlavních stránek, pár článků a nějakou prodejní/objednávkovou stránku v textové verzi, projděte si dostupné webové stránky (šablony) zdarma: https://wordpress.org/themes/browse/popular/
    Instalaci vám pak někdo může pomoci udělat, instalovat češtinu, někde například změnit barvu a podobně, ale vyjde vás to na desetinu nového webu dělaného od A do Z.

    Promyslete to, ale výhoda webů na wordpressu je, že můžete za A) kdykoliv změnit šablonu a podobu webu B) existuje množství doplňků – pluginů (zdarma nebo za pár dolarů) které řeší jakýkoliv požadavek uživatelů. C) Zvládnete si ho spravovat sama.
    Každý den navíc vzniká desítky tisíc webů na wordpressu po celém světě, je to skutečně nejlevnější a do začátku nejefektivnější řešení.

    Poměr cena výkon je nejlepší. A jestli to zvládnete? Rozhodně je dobré si tím projít a nebo si to nechat někým nainstalovat, ale rozhodně bych si nenechal web programovat.

 • Já bych se chtěl převážně zaměřit na provizní marketing. Prodej produktů do budoucna neplánuji. Spíše bych se chtěl pořádně naučit prodávat cizí produkty. Ale ještě je čas, vše nám ještě snad ukážete.

  • Samuel Hornek

   Díky za odpověď. Prodej cizích produktů je dobrý start, ale být závislý 100% na činnosti někoho jiného není dlouhodobě udržitelné. Bylo spousta velkých affil partnerů, kteří měli obrovské zisky a po letech skončili, protože buď zaspali nebo se změnila situace na trhu.

   Proto je důležité a) budovat mezitím svou osobní značku, b) umět prodávat sám sebe a vytvářet své produkty.

   Vícekanálové příjmy jsou dnes základem na kterém staví všichni bohatí lidé. Ale jak píšete, ještě je čas. Jinak výběr affiliate produktů se z velké části řídí pravidly pro vytváření vlastních produktů a portfolia. Už máš vybraný obor?

   • Chtěl jsem podnikat pomocí e-shopu s oblečením, ale pak jsem zjistil, že taková práce by mě nebavila. Jde o hodně psaní blogů, emailů apod. Nezáživná práce. Já ani netuším, jaký výrobek bych měl prodávat a i kdyby, práce v e-shopu by mě nebavila. Když jsem přemýšlel, že budu prodávat v kamenné prodejně, sešel jsem se s odborníkem na prodej oblečení a ten mě řekl, že v malých prostorách v malém městě není možné prodávat pánskou modu, takovou jakou chci. Že bych musel prodávat dámskou. Přemýšlel jsem i o nějakých službách, ale vždyť já mám zkušenosti jen v ekonomii. Zde je každý odborník a nepotřebuje rady. A potom máme rodinný podnik v zámečnictví, jenže ten obor mě nějak nebaví a mám dělat něco, co mě nebaví (i když management v podniku mě baví a chci rozvíjet podnik)? Víte, když jsem šel do tohoto programu, šel jsem s tím, že se z dokonalým v marketingu. Chtěl jsem být dobrý v marketingu, managementu a obchodování. To byla hlavní podstata. Ale můj problém je, že nevím, jak toho využít. Když se podívám hlouběji do své duše, najdete tam, že chci být trader a obchodovat na finančních trzích. Jenže tenhle obor je ze všech nejspecifičtější a už hodně lidí narazilo. Nechci tu nějak bečet a hledat za vším překážku, ale prostě nemám přesný plán. A nevím ani kde začít.

    • Samuel Hornek

     Dobrý den Karle,
     možná nad tím přemýšlíte příliš komplikovaně. Vycházejte z toho co chcete dělat a ze současného stavu. To znamená, kolik máte času a jaké máte zkušenosti jako trader?

     Níže Vám dám příklad, který je jen ukázkou jak odstartovat, bez nákladů, bez velkých zkušeností.
     Založíte web, kde zveřejníte své profesní dovednosti především z oblasti rozvíjení firmy, vedení firmy. Web ovšem zaměříte jen na finanční trhy a začnete od toho kde jste – od začátku. To znamená, že váš zákazník a čtenář je každý, kdo je alespoň o krok za vámi.

     Můžete tedy na začátku stavět čistě na affiliate marketingu.
     1) Začnete psát recenze na software a demo verze jednotlivých nástrojů pro obchody na burze, finanční trhy a pod. (Na demo i plné verze budete odkazovat ideálně přes nějaký affiliate kód, nebo si domluvíte poptávkový formuláře pro svůj web s danou společností, samozřejmě až budete mít web naplněn obsahem)
     2) Můžete psát recenze a odkazovat na knihy s affiliate linkem.
     3) Můžete propagovat semináře a opět například napsat recenze.
     4) Můžete propagovat přímo firmu ve které se rozhodnete působit
     5) Uděláte například případovou studii, kdy srovnáte investice v demo účtu s obchodem v reálném prostředí za stejných podmínek. Tuto případovou studii budete dávat za email.

     No a teď už budete trochu otlučený, zkušenější a uvidíte zda je to pro Vás. Dále můžete propagovat různé online kurzy a pod. To si již uděláte analýzu trhu, zítra to budeme řešit v novém dílu pracovního sešitu.

     No a takto postupovat a jak budete růst vy, bude růst i počet lidí, kteří jsou o krok za vámi a tím poroste vaše cílová skupina. Nakonec podle zásady zvyšování osobní hodnoty, budete odborníkem a můžete publikovat, pořádat semináře a hlavně obchodovat na základě osobních zkušeností.

     Tak třeba tento postup. Ale je to příklad, nijak vás nechci vést někam kde nechcete být. To je asi to nejdůležitější :))
     2)

 • Dobrý den,
  zhlédl jsem celou sekci On-line zisky. Mohu říct, že jsem netušil, jak snadné je si vytvořit webové stránky. Zároveň mě ale zamrzelo, že se více nevěnovalo Affiliate marketingu. Čekal jsem, že se půjde více dopodrobna a zároveň se ukáže, jak s programem Afiiliate marketing pracovat. Ale třeba jen předbíhám a budete nás to učit v dalších sekcích.

  • Samuel Hornek

   Ahoj Karle,
   díky za komentář.
   Ve středu otvíráme téma prodeje cizích produktů a affiliate a bude uvolněn 2 díl pracovního sešitu.

   Jen pro upřesnění, žádný „program affiliate marketingu“ neexistuje. Affiliate marketing je pojem, který odpovídá například pojmu „obchodní zástupce“. Čili zítra už budeme v pracovním sešitu vybírat provizní programy, produkty, budou tam užitečné odkazy.

   To zásadní, abys uspěl, je umět vytvořit projekt. Když se budeš soustředit pouze na affiliate, pravděpodobně ti utečou v online podnikání důležité příležitosti, nebo neporosteš tak rychle. Proto je tak důležité umět vypracovat projekt, protože ten pak aplikuješ na prodej čehokoliv, a je jedno zda to bude prodej produktu za provizi, prodej reklamního prostoru na webu, pr článku, zpětných odkazů nebo vlastních produktů.

   Ono samotný affiliate je v principu velmi jednoduchý, ale je potřeba umět prodej toho produktu zasadit do obsahu internetu. Ono až budeš mít vyplněná kompletní skripta Projektového řízení, zřejmě ti to do sebe zapadne lépe.

   Jinak tématu affiliate se budeme věnovat částečně v každém modulu, protože ten prodejní proces je vždy identický.

   Určitě se ptej a napiš až budeš mít osnovu co a jak chceš prodávat. Pak s tím pohneme více.

 • Ďakujem za Váš bonus, som účastníčka Email Academy, veľmi ma to milo prekvapilo. Všetky informácie nasávam ako špongia, myslím,že vek nie je prekážka. Keď má človek vôlu, nájde aj cestu.
  Ešte raz Vám ďakujem za bónus, že sa môžem zúčastniť tréningu Progres Academy.

  Krásny večer, Oľga Mikušová

 • Zdravím Vás, Samueli,
  tak mám za sebou projektové řízení…. strefil jste se do cílové skupiny – jen jsem o 20 let starší, nicméně teprve teď mám svobodu toho, čemu se chci ještě naučit. Vybrala jsem si Vás, jako svou univerzitu III. věku. Mám celkem jasný plán, jen napasovat to mi připadá zatím ještě dost složité. Chci pokračovat ve své zajeté firmě- poskytování zdrav. péče na pokyn obvodního lékaře u pacientů doma – to je asi 1/3 obvyklé pracovní doby. Rozšířit se o poskytování alternativních služeb ve svých vlastních prostorách, kam by naopak za mnou klienti přijížděli. Vyšperkovat to mohu tím, že jednou za měsíc nabídnu tyto služby spojené s víkendovým ubytováním a relaxem na Lipně, kam lze vzít i děti. mám připravený i luxusní produkt i produkty doplňkové – vše ve formě služeb a v nižší cenové kategorii. Základní produkt/na můj vkus zbytečně drahý… bych nabízela jako balíček 1+1 zdarma. Tím neporuším cenové ujednání, které jsem téměř podepsala… Mám samozřejmě otázky, ale zkušenost mi říká ještě počkat, ono se mnohé otevře dalším čtením. Problém mám jen s videem, asi je moc náročné, můj internet to nestíhá, takže jenom čtu. Mějte se hezky Renata Zacharová

  • Samuel Hornek

   Díky za komentář Renato,
   myslím že o věk dnes vůbec nejde (naštěstí). Ty videa jsou celkem důležité, byť jsem odvedl na těch skriptech opravdu kus práce. Videa by měla být zvládnutelná i pro špatné připojení, byť by bylo možná potřeba chvilku počkat na načtení. Zkontrolujte si svou rychlost připojení třeba zde: http://www.dsl.cz/test-mereni-rychlosti
   Jestli nebude potřeba nějaká aktualizace v počítači, pokud budete mít připojení v pořádku, proberu to s technikem.

   Jinak záměr už jsme částečně probírali po telefonu, takže jakmile to trochu odlehne a promyslíte koncepci více do hloubky, tak myslím že to bude velmi funkční, doba je tomuto oboru nakloněna.

 • Zdravím Vás, Samueli,
  tak mám za sebou projektové řízení…. strefil jste se do cílové skupiny – jen jsem o 20 let starší, nicméně teprve teď mám svobodu toho, čemu se chci ještě naučit. Vybrala jsem si Vás, jako svou univerzitu III. věku. Mám celkem jasný plán, jen napasovat to mi připadá zatím ještě dost složité. Chci pokračovat ve své zajeté firmě- poskytování zdrav. péče na pokyn obvodního lékaře u pacientů doma – to je asi 1/3 obvyklé pracovní doby. Rozšířit se o poskytování alternativních služeb ve svých vlastních prostorách, kam by naopak za mnou klienti přijížděli. Vyšperkovat to mohu tím, že jednou za měsíc nabídnu tyto služby spojené s víkendovým ubytováním a relaxem na Lipně, kam lze vzít i děti. mám připravený i luxusní produkt i produkty doplňkové – vše ve formě služeb a v nižší cenové kategorii. Základní produkt/na můj vkus zbytečně drahý… bych nabízela jako balíček 1+1 zdarma. Tím neporuším cenové ujednání, které jsem téměř podepsala… Mám samozřejmě otázky, ale zkušenost mi říká ještě počkat, ono se mnohé otevře dalším čtením. Problém mám jen s videem, asi je moc náročné, můj internet to nestíhá, takže jenom čtu. Mějte se hezky Renata Zacharová

 • Samuel Hornek

  Kdo jste ještě nečetl, stáhněte si také v materiálech ke stažení e-knihu Konec trablům. Dostal jsem na ní výborné ohlasy.

 • Samuel Hornek

  Vítám Vás a těším se na vaše otázky přímo k vašim projektům. Samuel

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

modul 1

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 1.9.

modul 2

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 19.8.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 28.9.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 9.8.

Pokračovat >>