Samuel Hornek - Progress developer Potřebujete pomoc? Napište na sam@samuelhornek.cz

IV. Správa reklam na Facebooku

Správou reklam na Facebooku se dnes živý desítky, možná stovky profesionálních agentur. Ve skutečnosti je však nastavení a správa reklam v základu velmi jednoduchá. Proto se na to podíváme :).

Poznámka: Tento kurz je základem a zaměřuje se na to, jak na Facebooku začít a jakým způsobem vytvořit atraktivní inzerát. Nezahrnuje aktualizace, kterých je v rámci rozhraní Business manageru a FB reklamy celá řada. Proto prosím tento kurz berte pouze jako základní kostru a inspiraci, čeho lze na FB dosáhnout.

Komentáře

 • dobrý den,
  chci se zeptat co je to za ceny v tom správci reklam. Na 3 řádku odspodu je 302,26 kč. Snad to není za proklik???

  • Samuel Hornek

   Dobrý den Michale,
   jsem rád, že se vzděláváte každý den.

   řádek s částkou 302 Kč označuje cenu za konverzi – tedy za objednávku. Jak je tam i vidět, reklama byla neaktivní, protože jsme ji vyhodnotili jako drahou a neefektivní.

   Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že část reklam se nevyplatí, je potřeba je sledovat, vyhodnotit a pak upravit nebo vypnout.

 • Irena

  Ahoj Same,
  to jsem opět já, co žiju v lese se zvířaty …
  Nemohu se dostat dál, protože moje karty fb nevezme, veškeré platby provádím inter. bankovnictvím. Je možnost jiná nebo musím zřídit kartu další ?

 • Irena Plačková

  Ahoj Same, bohužel mi nejde ani nastavit účet při propagaci stránky.

 • Irena Plačková

  Ahoj Same, nejde mi otevřít SPRÁVA REKLAM otevřelo se mi toto: https://www.facebook.com/ads/manager/creation/creation/?act=246096485528245&pid=p1

 • Ahoj Same, díky moc. Nikdy mi nešlo nastavit CZ Kč ani tehdy v minulém kurzu. Teď to jde. Nevím čím to bude, ale díky moc = konečně tam mám CZ a Kč. Jinak to ZDOKONALENÉ CÍLENÍ DAT v mém nastavení účtu nevidím. Je to nějaká chyba nebo, jak se k tomu dopracovat?

  • Samuel Hornek

   Ahoj Karle,
   ano FB občas mění podmínky i možnosti, tak je možné že ti to předtím nešlo.

   Co myslíš zdokonaleným cílením? Vše co je v návodu najdeš ve správci reklam při zakládání reklamy. Pokud to děláš přes stránku, tak to samozřejmě nejde, ale ve správci musíš mít stejné možnosti, spíše někde „špatně koukáš“ :).

 • Mám otázku zatiaľ nie som ani podnikateľ ani živnostník. Ako to funguje stým paušálom? Na facebooku sa chystám propagovať svoju stránku ale aj jednú affiliate kampaň. Pri nastavovaní účtu je otázka Kupujete reklamu na Facebooku pre obchodné účely? Mám tam dať áno? Chcem to vyplniť poriadne lebo Facebooku mi už jeden osobný účet zablokoval a nepodarilo sa mi ho už odblokovať Facebooku odmietol somnou komunikovať.

  • Samuel Hornek

   Ahoj Marku,

   rád tě tu vidím. Já nevím jaké máte zákony na Slovensku, pokud žiješ tam. Tady to je tak, že živnostník může buď
   1) Vést účetnictví a své příjmy řešit při daňovém přiznání tím že si vede soupis příjmů a nákladů a s tím související daňovou evidenci nebo účetnictví.
   2) Náklady uplatňujete paušálem. Pro služby je to tuším 30%. To znamená, že odečtete 30% z příjmů jako náklady a zbytek daníte. Ale to už by chtělo spíš kurz účetnictví :)). Každopádně pak nemusíte řešit dávání nákladů z facebooku do účta a s tím související povinnost být plátcem DPH, nebo daňově identifikovanou osobou. Ale jak píši, nevím jak to má upraveno právní řád SR.

   Obchodní účely – ano rozhodně.
   Blokace účtu – nevím nemám zkušenost, propagoval jsem ledajaké projekty, včetně erotického prádla a účet mi nikdy nezablokovali a to jsem testoval ledajaké techniky. Dovolání se nedovoláte, to je jasné, ale není problém si založit nový účet.

   Affil kampaň – tuším, že budeme propagovat dokonce stejnou kampaň MB, takže klidně napište na email, kdyby cokoliv.

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

modul 1

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 1.9.

modul 2

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 19.8.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 28.9.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 9.8.

Pokračovat >>