Samuel Hornek - Progress developer Potřebujete pomoc? Napište na sam@samuelhornek.cz

IV. Affiliate marketing: Úvod do provizního světa internetu

Velké množství lidí si myslí, že aby začali vydělávat na internetu, potřebují mít vlastní produkt. Přitom je daleko jednodušší začít vydělávat doporučováním produktů někoho jiného a za každý prodej inkasovat provizi. Konkrétní způsoby, jak tímto způsobem na internetu vydělávat, popisuji v tomto videu.

Komentáře

 • Ráda bych se dozvěděla, jak Affiliate odkaz lépe zamaskovat, např. pod jedno slovo. Nejde mi to, vždy je vidět odkaz celý. A pak poprosím zmínit klíčová slova u příspěvků, jak jsou důležitá… děkuji :)

  • Samuel Hornek

   1)SKrytí affiliate odkazu nebo odkazu obecně. Buď zkracovače typu bitly.com nebo pokud myslíte na webu, tak pokud jste v administraci článku, tak označíte celý text, kam chcete odkaz vložit -> konkrétní slovo, pak kliknete v editoru na ikonku „řetízku“ levým tlačítkem a vložíte odkaz. Když ho chcete dát pryč nebo změnit, tak k tomu slouží tlačítko přetrženého řetízku.

   Jinak určitě je info o zkracovačích i v pracovních sešitech – doporučuji si je pročíst a aplikovat, jsou důležitější než videa :-).

  • Samuel Hornek

   Ještě k těm klíčovým slovům – ty jsou tak trochu alfou a omegou vyhledávání. Sice umělá inteligence bude jejich důležitost časem snižovat a pochopí i kontext, dnes ale pokud hledáte zájezd do Francie, vyjedou vám na prvních místech články a weby, které obsahují klíčové slova „zájezd do francie“. – je to trochu zobecněno, ale určitě jsou velmi důležitá.

 • Samueli, zapojím se do debaty, affilite program trošku asi rozumím, ale to co píše je napsáno všude, tyto informace se dají vyhledat, ale mě spíše zajímá a zda je to možné, jak vytvořit takový affilite program pro partnery- s tím zkušenosti máte?

  Jinak myslím, že panu Karlovi to asi není moc jasné nebo ano? Chtěl se asi zeptat zda ty weby, e-shopy si vybírají ty, co je budou propagovat affilite programem??? Jestli i rozumíte.

  • Samuel Hornek

   Dobrý den,
   1. otázka: Ano mám. Rozjezd vlastního affiliate programu je možný teprve až v momentě, kdy máte hotový web, víte kolik lidí nakoupí (konverzní poměr). Rozjezd vlastního affiliate programu není něco, co by se mělo dělat první rok projektu, protože jednak nemáte dostatek dat a za druhé nezískáte dobré affiliate partnery. Na trhu dnes je víc provizních programů, než kolik jsou schopni affiliate partneři uspokojit. Pokud byste uvažovala o vlastním provizním programu, pak doporučuji zapojit se jako inzerent do nějaké provizní sítě – 5dm.cz CJ.com, Affilo.cz a pod.

   2) Ano e-shopy si samozřejmě vybírá partner.

   • Samozřejmě s vámi naprosto souhlasím a je mi to jasné……………..takže jestli si rozumíme dále, tak nejprve psát články, věnovat se email marketingu, databázi lidí atd. A vy používáte svůj nějaký email marketing anebo Davida Kirše? díky PK

    • Samuel Hornek

     Otázce jen těžko rozumět.

     Myslíte, zda používám vlastní software pro rozesílku? Ten mám pronajatý a ano můžete použít například smartemailing.

     • Petra Kotková

      Zdravím,

      můžete mi dát pár tipů, odkazů na takoví softwary. Smartemailing – znám, existuje konkurenčně podobný za lepší peníze?
      A kdy je dobro pro začátečníka si toto pořídit? Kdy to má opravdu smysl? Poradíte mi?

      Vy používáte smartemailing?

      s díky PK

 • Dobrý večer, mám dotaz na Affiliate marketing. Možná se ptám hloupě.
  Chtěl bych vědět jak to funguje tchnicky
  Zjednodušeně řečeno cesta afiliate marketingu je když si stáhnu provizní program pak oslovím E-Shop který chci propagovat. Ten musí souhlasit a musí si také provizní program stáhnout? Nebo pošlou nějaké přístupové údaje které se vloží do programu? Pak už nějakou formou kterou si vyberu ( Web, Facebok atd) propaguji e-shop.
  Jakou formou mám e-shop oslovit o spolupráci. Je lepší oslovit telefonicky nebo emailem.
  Děkuji
  Karel

  • Samuel Hornek

   Díky za dotaz, Karle,
   pojem „Provizní program“ nebo „Affiliate program“ trochu špatně chápete.
   Nejde o software, který byste si někam stahoval. Ani e-shop si ho nikam nestahuje.

   Je to způsob marketingu, který využívá nějakou platfomu (software, program) umístěný někde „na síti“.
   Tento software vlastní či jen provozuje e-shop či jiný podnikatelský subjekt. Vy jako partner se pouze registrujete jako uživatel jejich provizního programu a pomocí propagačních prvků (affiliate odkazy, bannery, facebook marketing..) propagujete jejich zboží či služby. Po nákupu získáte provize.

   1) Nemůžete tedy spolupracovat pomocí affiliate marketingu s firmou – třeba e-shopem – který ještě provizní program nemá – neprovozuje.
   2) Zda provozují provizní program zjistíte většinou v patičce jejich webu, kde odkaz je. Jinak zjistit emailem či v nějakém katalogu provizních programů.
   3) Než začnete nějakou spolupráci je dobré si zkusit vygooglovat zkušenosti ostatních partnerů či zkusit zavolat a zeptat se na důležité informace. Případně přímo vyzkoušet objednávkový proces.

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

modul 1

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 1.9.

modul 2

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 19.8.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 28.9.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 9.8.

Pokračovat >>