Samuel Hornek - Progress developer Potřebujete pomoc? Napište na sam@samuelhornek.cz

VI. Jak vytvořit první produkt

Už víme, že se dá na internetu vydělávat i bez toho, aniž bychom měli vlastní produkt. To ale neznamená, že bychom je neměli tvořit. Vlastní produkty jsou skvělou příležitostí, jak si vybudovat komunitu nadšených zákazníků a vydělat pěkné peníze. Pojďme se podívat jak na to.

Komentáře

 • Děkuji za inspirativní odpověď :-). Ta objednávka e-booku s názvem Testík je od vás? Jestli ji mám stornovat :-).

 • Dobrý den, můj produkt je zde http://marie-vavrochova.cz/vzletnout-k-oblakum/
  Jaký na něj a na stránky máte názor? Případně co udělat jinak?

  • Samuel Hornek

   Dobrý den, Marie,

   v první řadě je potřeba si uvědomit, že e-book sám o sobě vám žádné peníze nevydělá. Jsou to defacto drobné, které vám v konceptu Stání Mrázkové (vypadá to, že je to podle jejího návodu) pokryjí sotva náklady na provoz pronajatých software.

   – Chybí projektové portfolio
   – Chybí menu (web je nedůvěryhodný)
   – Chybí stránka o vás
   – Ten text je dobrý, ale až moc přes „kopírák“ všem ostatním stránkám, kteří dělají všichni ostatní autoři e-booku. Zkuste tam zapojit svůj opravdový příběh, třeba na samostatnou stránku a z ní odkazovat na tuto. Informace, že jste expert, protože jste hledala informace a utratila peníze není dostatečná – ba je torchu ohraná.

   – Chybí napojení na komunitu, na sociální sítě.
   – Chybí logo Gopay – povinnost při integraci platební brány (máte smlouvu s gopay? Tam by vám měli poslat integrační soupis, kde jsou podmínky. Ale funguje to samozřejmě i bez toho.
   – U objednávky chybí možnost zadat poznámku (důležité)
   – Chybí pořádná děkovací stránka, která by uživatele směřovala dále.
   – Rovněž bez článků takovýto e-book ani sama sebe neprodáte a nemůžete dlouhodobě růst.
   – Ebooků prodáte desítky ročně (možná se dostanete na stovky), to bez dalších produktů a služeb neutáhne ani náklady na vaši činnost. Prodej e-booků probíhá tak, že máte jednorázovou křivku po uvedení na trh a pak to strmě padá dolů, kde to pak drží nějaké stabilní prodeje. Stejně je to i u knih.
   – Barvy na webu bych upravil. Působí zastarale a třeba tlačítka (CTA) jsou v barvách pozadí částí webu a to zpravidla nebývá dobře. Větší a duhové tlačítko nutně neznamená více prodejů, spíše naopak – konverzi to může značně snižovat. Ale je to třeba otestovat.

   Celkově je dobře, že jste prodej spustila. Jedná se o minimální možný produkt a s takovým je možné vstoupit na trh. Teď je potřeba vytvořit prodejní kanály (FB page, články, stránky o vás) a vytvořit služby a produkty, které by vás mohli alespoň uživit.

   Pokud bych to mohl hodnotit, tak máte hotovo takových 10% práce potřebné pro funkční projekt.

   • Dobrý den, děkuji moc za rozsáhlou odpověď. Měla jsem dát asi odkaz na celé stránky. Ty jsou http://www.marie-vavrochova.cz. U prodejní stránky pouze chybí menu. Je prý lepší pro prodej. Jaký na to máte názor? Dal byste menu k prodejní stránce? A ano, absolvovala jsem kurz Stáni Mrázkové :-).

    • Samuel Hornek

     Dobrý den, moje chyba. Měl jsem odmazat url a kouknout na hlavní stránku.

     Zda na prodejní stránce menu či nikoliv je otázka. Bez menu vypadá web nedůvěryhodně a člověk se musí rozhodnout ve stylu – Ano/Ne a nemůže si dohledat další informace.
     Podle mně těch až takto emotivních nákupů není tolik. Ostatně v mio webu by to mělo jít snadno otestovat AB testováním.

     Jinak na webu kromě jsou víceméně podobné nedostatky jako jsem již vypsal.
     Silně mi tam chybí odkazy na sociální sítě (na vaše stránky) někde nahoře nad menu. A pak ty barvy mi tam nesedí. Produkty splývají s pozadím a zeleným písmem.
     Jinak je web v pořádku, máte nějaký nápad na produktové portfolio? Semináře, kurzy a pod?

     Ono propagovat cizí e-booky a knihy nemá moc smysl, to byste potřebovala opravdu velikou návštěvnost.

     Jinak patička webu mi přijde relativně chudá. Tam by se hodilo mít toho více a zrušit odkaz na mioweb (který je i bez aff. linku).

     Články se mi líbí, možná bych se nebál přihlásit web pod placla.cz a psát články za odměnu, je to jistější než psát affiliate články a do začátku dobré doplnění příjmů.

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

modul 1

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 1.9.

modul 2

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 19.8.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 28.9.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 9.8.

Pokračovat >>