Samuel Hornek - Progress developer Potřebujete pomoc? Napište na sam@samuelhornek.cz

I. Stavební kámen úspěšného projektu: Pevná vize

Žádná firma nikdy neuspěla bez silné vize svého majitele. Nestačí si jen myslet, jak má firma, nebo projekt, vypadat. Musíte opravdu přesně vědět, kam ho chcete dovést. Podívejte se na video, ve kterém si vytvoříte vizi, která vám pomůže překonat problémy a dovést Váš projekt k úspěchu.

Komentáře

 • Jan Markovič

  Buď zdráv Samueli,
  jsem skutečně rád, že mne po řadě měsíců Prozřetelnost přivedla na Tvé stránky znovu právě ve chvíli, kdy jsem si kurz mohl zakoupit, a ještě k tomu dostal tak úžasné bonusy. Prostě všechno má svůj čas.
  Těším se na naši spolupráci! Jen mám trochu obavy, jak to všechno skloubit. Ale wotomtoje taky.
  Teď mi ještě asi týden zbývá dodělat – s jazykem na vestě – obří zakázku, překlad stránek mého letitého dodavatele. Se dvěma kolegy jsme na ní makali celé léto. Naštěstí to už končí, takže další práci už mohu nechat na nich a věnovat se Tvým kurzům, abych konečně mohl rozjet to, o čem už uvažuji příliš dlouho.
  Věřím ale, že se mi to s Tvou pomocí podaří. Podrobnosti napíšu do mailu.
  Těším se na Tvé skutečně propracované lekce! Dle Tvé rady jsem tedy začal právě touhle. :-) HonzaM

  • Samuel Hornek
   Samuel Hornek

   Ahoj,
   ano prozřetelnost, nebo moje reklama na Facebooku, nic jiného to býti nemohlo :).

 • Marie Veselská

  Ahoj, ahoj, jsem trošku mimo věkový průměr tvých klientů, v září jdu do důchodu, chci svůj čas,který získám smysluplně využít, vzdělávat se v těchto market. nástrojích a použít nově získané vědomosti k získání příjmů, které mi pak umožní mít na to, věnovat se koníčkům.
  Předně už nechci dělat, to co jsem dělala dosud – účtařina, pohltila celý můj život,všechen čas. a nebylo to zaplaceno. Už nechci . Nyní se zabývám výživou a poradenstvím v posilování základů zdraví pro všechny věkové kategorie, zejména však pro můj věk. Vzdělávám se v této oblasti a hledám další možnosti jak jít s dobou, stačit vývoji a být v obraze. Pokusila jsem se o web, nejsem s ním spokojená, zkouším blog, nakonec jsem zjistila , že bez odborníka je to na mne moc, tudíž jsem tady. Čerpám Tvé rady, sama jsem zvědava kam mne to dovede. Všechno co tu čtu, slyším či vidím na videu má smysl, uvědomuji si , že systém byl i v mé bývalé činnosti – práci, s tím problém nemám, něco plánovat, dodržet postup, nic nepodcenit – opravdu to tak je. Děkuji za povzbuzování a stálý vhled do problémů, s kterými se běžně všichni potýkáme, mnoho z nás zřejmě se musí i naučit některé skutečnosti správně podchytit a pojmenovat, taky si přiznat, že se na věci dívají chybně, atd. Jsem plna očekávání a děkuji .. :)

  • Samuel Hornek
   Samuel Hornek

   Dobrý den, divila byste se, že lidé cca. ve vašem věku jsou téměř nejčastější a nejaktivnější účastníci kurzu.
   Je to logické, na důchod nelze spolehnout a jeho výše také není závratná. Navíc rozvíjet mozkové závity potřebujeme všichni.

   K vašemu projektu se nebojte poslat bližší info a přidat odkaz na web, ať můžeme pracovat konkrétně.
   Cílová skupina je perspektivní, početná a málokdo se ji věnuje. Navíc budete důvěryhodná. Jen počítejte, že některé technické úkony budou možná trvat déle, než byste si přála.

 • Jakub Zoubek
  Jakub Zoubek

  Ahoj Same,
  musím říct, že videa a sešity jsou zatím velice pěkně, jednoduše, srozumitelně udělané. Díky za to. Když lidem píšeš „Ať tě síla provází“, tak vím, že jsem na správném místě. :)
  Nikdy jsem se neuměl rozhodnout, co přesně chci dělat. Byl jsem vychován postaru. Udělej si školu a pak makej ve fabrice do konce života. To mi ale nesedlo a tak jsem střídal zaměstnání u nás i v zahraničí a hledal to pravé. Dalo mi to hodně zkušeností, ale to nejdůležitější bylo prozření, že už dál nemůžu být zaměstnanec. Vždy když to v nějaké práci někam dopracuji, přestane mě to bavit. Ale co teď, když vlastně můžu všechno? :)
  Kamarád je expert v IT. Má hromadu vědomostí o elektronice, ale nechce se mu dělat marketing a „ukecávat“ lidi aby si něco koupily. Já na druhou stranu jsem strávil většinu života za barem, nebo před barem a tak mám k lidem blízko. Myslím, že by nám to mohlo klapat.
  Jenže já jsem ještě propadl DiskGolfu, který u nás není zatím moc rozšířený a rád bych se podílel na jeho popularizaci.
  A náš největší společný sen je vlastní vrtulník. :)
  Jak to ale skloubit? Předpokládám, že bude velice těžké a časově náročné dělat dva projekty najednou a přitom chodit do zaměstnání (které chceme oba opustit).
  Time management bude asi to nejobtížnější.
  Každopádně jsem rád, že jsem tu a děkuji za všechny tvé rady a informace, které mění můj život a pomáhají mi se lépe rozhodovat a efektivněji pracovat.

  Hezký den
  May the Force be with you.

  • Samuel Hornek
   Samuel Hornek

   Dobrý den, Jakube,

   díky za feedback.
   Vlastní vrtulník je fajn, a pokud máte pilotní průkaz a pár milionů k dobru, tak i dobrá investice. Každopádně je to dobrý cíl. Ovšem nemyslím si, že byste vrtulník dokázali vytížit natolik, aby vám vydělal na splátky, licenci, průkazy atd a ještě něco zbylo.

   Budeme tedy potřebovat část peněz vydělat někde jinde :D.

   Určitě to nebude na diskgolfu. Jednak je to málo známý sport, za druhé k němu člověk skoro nic nepotřebuje (a to se blbě monetizuje). Na disk golf se vykašlete – respektive ho dělejte jako hobby (je to zbytná potřeba). Jděte po podstatě.

   Expert v IT a znalosti v elektronice se vždy hodí. Bez toho dnes nefunguje skoro nic…
   Je potřeba vymyslet, jak tyto zkušenosti využít.
   Popřemýšlel bych nad software či elektronikou, která se využívá u vašeho hobby.
   Vrtulníky, drony, funkční modely…. to je dobrý cílový trh.

   Ale nerad bych vás někam zaváděl, je potřeba toto v klidu s rozvahou promyslet.

   Cokoliv co urychlý, zjednoduší nebo zlevní provoz či vývoj má obrovskou hodnotu.
   Třeba u těch dronů konkrétně a menších „plavidel“.

   • Jakub Zoubek
    Jakub Zoubek

    Ahoj,
    děkuji za rychlou odpověď. Tak nějak jsem čekal, že to napíšete. Je to logické a v podstatě si myslím to samé a souhlasím.
    Na začátek bychom zkusily asi nějaký affiliate s elektronikou a poté do inovací nějakého el. produktu, který nás baví nejvíce.

    Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

 • Lenka Křehlíková

  Dobrý den, Samueli,

  Váš kurz se mi velmi líbí, přijde mi pečlivě propracovaný, je z něj cítit, že máte s projekty hodně zkušeností. Začala jsem dělat na pracovním listu a díky němu si mnohé uvědomuji. Například to, že mě mé současné zaměstnání baví a její náplň mi vyhovuje. Přesto chci být do budoucna pánem svýho času a vydělávat si víc peněz.

  Na čem jsem se „zasekla“ je právě ta vize. Nemůžu najít soubor činností, díky nimž bych mohla vydělávat peníze. Nějaké nápady mám, ale ty zase ne zcela korespondují s mými 10.000 hodinami.

  Napíšu Vám e-mail a zkusím se poradit konkrétně, abych se mohla odrazit a pokračovat dál.

  Ještě mám jeden dotaz. Co s novými činnostmi, které chcete vyzkoušet? Děláte si na ně čas? Ráda totiž zkouším nové věci – teď např. mám jít příští víkend na kurz kreslení. Z Vašeho pohledu mě takové věci rozptylují?

  • Samuel Hornek
   Samuel Hornek

   Dobrý den, Lenko,

   díky. Zpětná vazba vždy poteší.

   Ono, to nesmíte brát až tak dogmaticky. Pravidlo 10 000 ukazuje v čem máme předpoklady uspět, řekněme – zkušenosti, silné stránky. Vždycky tam bude něco mimo průsečík mezi kruhy, kde teprve 10 tisíc dosáhnete.

   Hodně vás baví vaše práce. Takže pokud chcete budovat něco vlastního, hodně bych vycházel z této informace a našel nedostatky na své práci – službách, produktech zaměstnavatele a nabídl lepší řešení. V dobré firmě můžete nabídnout lepší řešení tam a získat lepší pozici / plat, většinou je to spíše o vlastní realizaci. Viz. váš e-mail.

   Hodně nových aktivit? Jste žena, takže vždy budete mít více aktivit. Nové věci člověk má zkoušet a začínat, ale neměl by kvůli nim nechávat nedodělané věci, které začal.

   Jinak, ano – nové podměty vás vždy rozptylují. Je to o osobní zodpovědnosti a disciplíně, zda to člověk zvládá :).

   To

 • Hana Štumpfová

  Dobrý den,

  děkuji za tento kurz, velmi se mi líbí. Po zhlédnutí 1. videa jsem zase o kousek blíže ke svému cíli :-)

  Měla bych dotaz k pravidlu 10 000 hodin.
  Z minulosti mám vyplněné tyto činnosti:
  Starání o sourozence
  Administrativní práce
  Správce e-shopu
  Péče o koně

  Ze současnosti tyto:
  Administrativní práce
  Správce e-shopu
  On-line podnikání
  Chov koní
  Přítel

  A do budoucnosti mám napsané tyto:
  On-line podnikání
  Investování
  Čas s rodinou
  Chov koní

  A nejsem si úplně jistá s průsečíkem činností s předpokladem 10 000 hodin.
  Jasně mi vychází chov koní, ale to je moje hobby, které mi žádné finance nepřináší, naopak musím do toho vkládat své vydělané.
  Mám tam zapsané On-line podnikání.
  V on-line podnikání mám napsaný i svůj sen čeho bych chtěla dosáhnout dle instrukcí na začátku videa.

  Děkuji za Vaši odpověď.

  • Samuel Hornek
   Samuel Hornek

   Dobrý den,
   průsečík máte jistě napsaný přibližně správně.

   V podstatě z toho vyplývá, že se chcete přestat věnovat správě e-shopu a získané zkušenosti využít u svého on-line projektu.

   Chov koní vás stojí peníze a je to vaše hobby. Chovatelů koní je obrovské množství (na české poměry) a mimo Čechy je spousta zajímavých perspektivních trhů. Dále je zde obrovská základna mladšího publika a žen, které jsou milovníky těchto zvířat.

   Zamyslel bych se proto, co za problémy řeší majitelé, chovatelé koní a není na trhu dostatečné řešení.
   A potom co řeší milovníci koní, tam je to asi mnohem snazší.

   Umím si představit řadu projektů, od malého blogu s prezentací e-shopů, přes magazín kde si lidé najdou nebližší závod (vsadí si, koupí vstupenky) nejbližší stáj, jezdecký kroužek, nebo letní tábor, nakoupí si vybavení atd. No a pak samozřejmě aplikace, která umožní třeba lépe chovat koně, či si najít nejbližšího koně na krytí atd. Něco ve stylu iCow (aplikace na poradenství chovu krav, slepic atd – hodně frčí v Africe).

   Přemýšlejte nad tím, jak to spojit :).

 • Roman Novozámský

  Tak, dnes jdu poprvé do tohoto kurzu a modulu, musím říct, že nejvíce se těším právě na tento pracovní sešit, do kterého si mohu dělat poznámky a krok za krokem sledovat pokroky a výsledky. Škoda mé nefunkční tiskárny, zítra to skočím vytisknout do copy-centra. :-)

  • Samuel Hornek
   Samuel Hornek

   Super, tak se nebojte napsat až budete potřebovat poradit či popostrčit.

 • Karel Macalík

  Díky za toto video. Prac. sešit je také velmi podrobný a původně jsem ho nechtěl vyplňovat, ale už teď ho mám vyplněný a také vytisknutý a věřím, že se i díky němu posunu dále :).

  • Samuel Hornek
   Samuel Hornek

   Ahoj Karle, to je dobře že si se do toho pustil.
   Ať tě síla provází :).

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*

modul 1

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 1.9.

modul 2

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 19.8.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 28.9.

modul 3

Tento modul není ještě dostupný, zveřejněn bude brzy 9.8.

Pokračovat >>